Rosną szanse na występ Frenkiego de Jonga w Klasyku

Dariusz Maruszczak

30 marca 2023, 11:50

AS

8 komentarzy

Fot. Getty Images

Javier Miguel z dziennika AS przedstawia pozytywne wiadomości w sprawie Frenkiego de Jonga. Rosną bowiem szanse na występ Holendra w spotkaniu z Realem Madryt, choć nadal nie są one duże.

De Jong doznał kontuzji 19 marca, a badania potwierdziły, że chodzi o niewielkie naderwanie mięśnia dwugłowego w prawym udzie. Według Miguela taki uraz oznaczałby w normalnych warunkach trzy tygodnie absencji, co wykluczyłoby udział 25-latka w Klasyku, ale zawodnik nie raz miał już udowadniać swoją zdolność do błyskawicznej regeneracji. Teraz dziennikarz ASa tłumaczy, że nadzieje na występ De Jonga wzrosły z 10% po wykonaniu badań do 25% obecnie. Szanse Holendra wciąż są więc niewielkie, ale rosną, a klub zaczyna patrzeć na sytuację pomocnika z pewnym optymizmem. Do meczu zostało jeszcze sześć dni, więc wiele może się wydarzyć. Na początku przyszłego tygodnia De Jong powinien dołączyć do treningów drużyny i wtedy, w zależności od jego odczuć, okaże się, czy będzie mógł otrzymać powołanie na Klasyk.

Dla Barcelony obecność 25-latka byłaby bardzo istotna, ponieważ w kluczowym starciu z Realem na pewno zabraknie Ousmane’a Dembélé, Pedriego i Andreasa Christensena. Gotów do gry powinien być Ronald Araujo. Zdaniem Miguela Urugwajczyk prawdopodobnie będzie tylko rezerwowym w pojedynku z Elche, aby nie ryzykować przed Klasykiem, gdzie jego rola jest fundamentalna, zwłaszcza w kontekście zatrzymania Viníciusa.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

SOR normalnie. Dobrze jakby ten sReal przeskoczyli w CdR, zaliczka jednak jest skromna, a prześcieradła będą zmotywowane.
Mam wrażenie że Real ma mniej kontuzji choć kadry aż tak szerokiej nie mają.
Ok Mendy, Tchouameni, Alba coś tam ostatnio pauzowali ale i tak w Barcelonie wygląda to według mnie dużo gorzej.

Przecież Araujo nie będzie teraz obligowany do zatrzymania Viníciusa ponieważ Vini jest wykluczony z rewanżu za limit żółtych kartek.
konto usunięte

Czekamy Frenkie.

Widać że wyliczone ze wzoru hajty.

Żeby nie było jak z Pedrim.