Mundo Deportivo: Niepewna przyszłość rezerwowych bramkarzy

Mateusz Doniec

28 marca 2023, 17:05

Mundo Deportivo

11 komentarzy

Fot. Getty Images

Świetna forma Marca-André ter Stegena w tym sezonie powoduje, że rezerwowi bramkarze Barçy niekoniecznie widzą swoją przyszłość na Camp Nou. Tyczy się to przede wszystkim Iñakiego Peñii, który nie czuje zaufania ze strony Xaviego po zaledwie dwóch meczach rozegranych w pierwszych rundach Pucharu Króla. Z kolei Arnau Tenas jest bardzo zaangażowany w projekt, a Barça może jednostronnie przedłużyć jego umowę

Jak informuje Ferran Martínez z dziennika Mundo Deportivo, przedłużenie umowy z Iñakim  Peñą zostało wstrzymane. Umowa bramkarza z Barceloną wygasa w czerwcu tego roku. Negocjacje przebiegały pozytywnie aż do ćwierćfinałowego meczu Pucharu Króla przeciwko Realowi Sociedad na Camp Nou. Xavi dał szansę Peñii tylko w spotkaniach 1/16 i 1/8 finału Copa del Rey przeciwko kolejno Intercity i Ceucie, ale w ćwierćfinale z mocniejszym rywalem wolał już postawić na Ter Stegena. To bardzo zabolało 24-latka i spowodowało, że zdecydował się on przerwać rozmowy, aby rozważyć swoją przyszłość i przeanalizować oferty od innych  klubów.

Zdaniem Ferrana Martíneza Barcelona rozumie postawę Iñakiego Peñii, lecz ma zamiar spotkać się z nim w tym tygodniu, aby spróbować przekonać go do pozostania na co najmniej rok. Barça ma spore problemy finansowe i nie chciałaby, aby latem musiała poszukać też nowego bramkarza, kiedy bardziej konieczne są wzmocnienia na inne pozycje.

Wychowanek ma jednak wiele ofert. Po dobrym wypożyczeniu w Galatasarayu wyrobił sobie dobre opinie w Turcji, skąd nadchodzi największe zainteresowanie. Mówi się ponownie o Galatasarayu, a także o Fenerbahçe. Zdaniem MD o Iñakiego pyta też kilka klubów z LaLigi.

Nieco inaczej wygląda sytuacja bramkarza Barçy Atlétic i trzeciego golkipera pierwszego zespołu Arnau Tenasa. 21-latek jest obecnie kapitanem drużyny rezerw i wykazuje wielkie zaangażowanie. Jego umowa również wygasa w czerwcu tego roku, lecz Barça ma opcje przedłużenia kontraktu o dwa lata i taka też jest intencja. Jeśli Iñaki Peña ostatecznie odejdzie z Barcelony, Arnau Tenas może stać się jego naturalnym następcą w roli zmiennika Ter Stegena.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A ja bym rozważył sprzedaż MAtS'a po takim sezonie. Wezmą za niego konkretną monetę, znacznie zjadą z budżetu płacowego, a Pena na wypożyczeniu pokazał, że można na niego liczyć. Zapewne popełni trochę błędów ale jak mu się pokaże zaufanie, to myślę że sobie poradzi. Jest mocna defensywa to i jemu będzie w tym łatwiej funkcjonować. Xavi powinien trochę zaryzykować a nie grać wyłącznie na wynik. Swego czasu zaufano Valdesowi i po młodzieńczych wtopach (niektóre pamiętne jak te w meczu z Liverpoolem) stanowił solidny punkt zespołu.
Wiem, że przy takiej formie MAtSa brzmi to jak herezja ale młodszy nie będzie i myślę, że w najlepszym razie jeszcze jeden - dwa takie sezony zagra. A zaufanie dla Peny może nam dać bramkarza na 6-7 sezonów.

Najlepszy na zmiennika Matsa był by ktoś taki jak Pinto, trzymał poziom, wszyscy go w szatni lubili, wnosił pozytywną energię i nie narzekał że mało gra, Peńa powinien odejść do klubu w którym by grał regularnie u nas nie ma szans na to.

Inaki powinnien odejść dla samego siebie. Za wiele nie pogra a lata lecą.