Media: Amar Dedić na celowniku FC Barcelony

Krystian Cichocki

25 marca 2023, 22:15

Sport, Mundo Deportivo

10 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona kontynuuje poszukiwania prawego obrońcy, który wzmocniłby skład w przyszłym sezonie. Najnowsze nazwisko, które pojawiło się w mediach to zawodnik Red Bulla Salzburg Amar Dedić, który w wieku zaledwie 20 lat olśniewa w lidze austriackiej i europejskich rozgrywkach.

Amar Dedić dołączył do Salzburga z Wolfsbergera, gdzie spędził sezon na wypożyczeniu i prezentował bardzo wysoki poziom. Bośniak gra na prawej obronie w swoim zespole i jak pisze Sport, jest jednym z najbardziej obiecujących europejskich bocznych obrońców na rynku.

Według kilku bośniackich mediów, skauci Barcelony śledzili postępy młodego zawodnika w tym sezonie. Blaugrana nie jest jednak jedynym zespołem, ponieważ Arsenal i Milan również są zainteresowane piłkarzem Salzburga, który charakteryzuje się dobrą techniką, sylwetką i świetną grą w ataku. Według Sportu Amar Dedić może grać na obu stronach obrony.

Jednym z głównych celów FC Barcelony na najbliższe okno transferowe jest właśnie zakup prawego obrońcy. Xavi chciałby mieć bardziej doświadczonego zawodnika, ale prawdą jest, że Amar Dedić bardzo dobrze spisywał się w Lidze Mistrzów i rozegrał już kilka spotkań w barwach swojej reprezentacji. Dwa dni temu w meczu eliminacji Mistrzostw Europy przeciwko Islandii 20-latek strzelił nawet bramkę. W obecnym sezonie Amar Dedić rozegrał 28 spotkań w barwach Salzburga, zdobywając dwa gole i notując trzy asysty.

Jak podaje Mundo Deportivo, prawy obrońca ma obowiązujący kontrakt z Salzburgiem do 2027 roku. Rozwój zawodnika doceniają również kibice austriackiego klubu, którzy we wrześniu ubiegłego roku wybrali Dedicia zawodnikiem miesiąca z 72% głosów.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Prędzej uwierzę w sytuację, w której Xavi nie mogąc sprowadzić Pavarda lub Foytha będzie forsował ściągnięcie za darmo doświadczonego Hamariego Traore lub nawet Vladimira Coufala niż grajka za wiele milionów, którego będzie trzeba rozwijać jeszcze 3-4 sezony.
To nie gra Barcelony - to gra agentów piłkarza i dziennikarzy - nie nasz cyrk, nie nasze mapły. Zawodnik z pewnością jest godny uwagi, lecz nie stać nas na tak drogie koty w worku.

Na celowniku ten ,na celowniku tamten po co bierzemy młodych skoro nie grają marnujemy młodzież kosztem starych a potem jest lament że ten nie wypalił tamten się nie sprawdził.Niestety siedząc na ławce zawodnik się nie rozwija. Nawet jak któryś ma talent to tutaj jest marnowany Torre ,Fati to są przykłady i nie ma się co dziwić frustracji Fatiego i Torre jak trener wpuszcza ich na końcówki to jak się mają rozwijać

Powiem szczerze przeciętny grajek ale może się wyrobi

A było brać Juranovicia xD

Pół Europy na celowniku, ale problem żeby potem ich wszystkich zarejestrować.

Nie jest to zły piłkarz, ale za wcześnie na tak duży krok. Daleko mu do innych nazwisk, które opuszczały ten klub.