Sergi Roberto: Wszechstronność dała mi wiele radości

Bartosz Pluciński

25 marca 2023, 10:30

BarcaTV, Marca, Sport

11 komentarzy

Fot. Getty Images

3 marca Sergi Roberto odnowił swój kontrakt i z tej okazji Barça TV opublikowała film dokumentalny pt. Sergi Roberto, un camino fiel, którego Katalończyk jest głównym bohaterem. Piłkarz m.in. opisuje tam swoją ścieżkę kariery oraz podkreśla dobre odczucia po przedłużeniu umowy.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że jestem tutaj, że jestem w domu, moja rodzina również ma się tutaj bardzo dobrze, a gra znów sprawia mi przyjemność. Nie może być lepiej.

- W piłce nożnej i poza nią zawsze byłem najlepszą osobą, jaką mogę być, pomagając moim ludziom, moim przyjaciołom, mojej rodzinie. A w tym przypadku jestem w klubie mojego życia i oczywiście zawsze będę pomagał w jakikolwiek sposób. Teraz sytuacja ekonomiczna nie jest najlepsza i nie było mi trudno pomóc klubowi. Warunki są zupełnie inne niż wcześniej.

- W mojej karierze zawsze byłem bardzo normalny, ciężko pracujący..... Xavi mówi, że jestem dobrym przykładem dla tych, którzy przychodzą z cantery. Zawsze staram się być dobrym człowiekiem i próbuję pomóc tym, którzy mnie otaczają. Staram się pracować i dawać z siebie sto procent każdego dnia. Jeśli mogę być przykładem dla młodzieży, tym lepiej.

- Byłem podekscytowany, że będę miał Xaviego za trenera, a on powiedział mi: "Słuchaj, rozmawiałem z Ricardem Pruną i najlepiej będzie, jeśli przejdziesz operację, zapomnisz o wszystkim, a kiedy wyzdrowiejesz, będę na ciebie czekał". Dał mi spokój i inaczej spojrzałem na mój powrót do zdrowia.

- [o rozmowie z Luisem Enrique o grze na boku obrony] Byliśmy pewnego dnia na siłowni i odbyliśmy nieformalną rozmowę. Powiedział do mnie: "Myślałem..." A ja powiedziałem mu, że jestem otwarty, na to co chciałby wypróbować. "Może spróbujemy i nie pójdzie to dobrze, ale myślę, że z twoimi warunkami możesz się doskonale przystosować".

- Jestem szczęśliwy, gdy jestem na boisku pomagając drużynie, a przede wszystkim pomagając trenerowi w tym, co uważa za najlepsze dla zespołu. Już samo znalezienie się w jedenastce jest powodem do dumy, a możliwość gry na różnych pozycjach, co jest koniecznością dla zespołu, jest jeszcze większym powodem do dumy. Wszechstronność dała mi wiele radości.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

Taki piłkarz jak Sergi Roberto to skarb dla każdej drużyny

W każdym zespole wszechstronni zawodnicy się przydają i to nie podlega wątpliwościom, ale Roberto to wychowanek grający całą karierę w jednym klubie, a to nawet dla mentalu i zjednoczenia zespołu samo w sobie jest wartością.
PS: jeśli ktoś uważa że Roberto jest słaby to porównajmy go z Gavim - gra dwa razy tyle i nie ma lepszych liczb, a w kwestii inteligentnego poruszania się po boisku czy wsparcia kolegów różnych formacji można mówić o przepaści wręcz. Roberto nie jest słaby, po prostu gra więcej Gavi który może w przyszłości być lepszym piłkarzem ze względu na wiek. Roberto to jest idealny przykład zawodnika z doświadczeniem w szerokiej kadrze, który ma być wartościowy kiedy trzeba pomóc zespołowi i tak jest.
konto usunięte

Roberto to idealne uzupełnianie kadry.
W pierwszej 11 powinni być specjaliści na swojej pozycji, ale na ławce przydają się zawodnicy jak Roberto, którzy mogą wejść na kilka pozycji.
Jest średniakiem, ale wolę takiego średniaka na lawce niz wszechstronnego "kota" Arde Turana, A.Gomesa w pierwszej 11

Wszechstronność sprawiła że jesteś byle jaki nigdzie wybitny ale czasami pożyteczny.

Sergi, poprosimy jeszcze o jednego gola w pucharowym Klasyku, bo znów trzeba będzie łatać skład :)