Wysyp raportów sędziowskich syna Negreiry w mediach

Mateusz Doniec

22 marca 2023, 21:45

Mundo Deportivo, Sport

19 komentarzy

Fot. Getty Images

W ostatnich godzinach dzienniki Mundo Deportivo oraz Sport dotarły (bądź otrzymały?) słynne raprorty sędziowskie autorstwa José Enriqueza Romero [syna Negreiry]. W raportach szczegółowo analizowano danego sędziego i jego zespół w meczach z udziałem Barcelonie i bez jej udziału. Oto przykłady:

Mundo Deportivo publikuje raport José Enriqueza Romero nt. Mateu Lahoza:

Raport Javiera Enríquez Romero [syna] przed meczem z Espanyolem w Pucharze Króla (17/18)/ fot. MD

Pierwsza strona to spis treści  i prosty profil sędziego głównego i jego asystentów. W spisie treści m.in. bilans meczów z udziałem Barcelony, oraz bilans spotkań z poprzedniego i obecnego sezonu.

Raport Javiera Enríquez Romero [syna Negreiry] przed meczem z Espanyolem w Pucharze Króla (17/18)/ fot. MD

Notka biograficzna dot. Mateu Lahoza. Wyróżnione na żółto m.in: "Inaczej traktuje każdego zawodnika", "Zawsze przyznaje korzyść, pod warunkiem, że zawodnicy chcą kontynuować grę", "nie karze za przesadzone próby wymuszenia faulu".

Raport Javiera Enríquez Romero [syna Negreiry] przed meczem z Espanyolem w Pucharze Króla (17/18)/ fot. MD

Dalsza część raportu dot. Lahoza. Na czerwono: "Ostatnio często pokazywał podwójne żółte kartki. Nie ma skrupułów przed pokazaniem drugiej żółtej kartki, jeśl będzie miał choćby najmniejszy powód". Na żółto m.in: "Asystenci mają bardzo wysoki procent dobrych decyzji, jedni z najlepszych w lidze". "Zalety: Odgwizduje faule z większą poprawnością niż wcześniej i odpowiednio karze; Ułatwia płynność gry i dobrze stosuje korzyść; asystenci w dobrej formie. Wady: Czasami robi z siebie głównego bohatera przez sposób, w jaki się komunikuje; Czasami prowokuje zawodników".

Raport Javiera Enríquez Romero [syna Negreiry] przed meczem z Espanyolem w Pucharze Króla (17/18)/ fot. MD

Wykaz poprzednich meczów sędizowanych przez Lahoza wraz z wyszczególnieniem poszczególnych akcji, w których interweniował i objaśnieniem dotyczącym poprawności decyzji. Np. "Min. 61:03 - Faul w polu karnym na Suárezie, który próbuje wykonać sombrero nad rywalem - Decyzja sędziego: brak karnego - Powinien: przyznać rzut karny - minus".

Sport opublikował z kolei raporty nt. Gila Manzano, Closa Gómeza czy również Mateu Lahoza. Oto początek raportu o Gilu Manzano:

Raport José Enriqueza Romero nt. Gila Manzano z 2016 roku/ Fot. Sport

Drugi akapit: Do poprzedniego sezonu, w którym sędziował El Clásico na Bernabéu oraz kontrowersyjny mecz Barçy z Atlético w Pucharze Króla, był uznawany za sędziego z największym potencjałem w hiszpańskim futbolu. Teraz nadal jest ceniony, ale tylko jako "jeden z międzynarodowych". Mimo wszystko w interesie klubu jest dbanie o relacje z nim ze względu na jego dobry poziom i młodość. Przez wiele następnych sezonów posędziuje ważne mecze.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

Czy tylko mnie ta cała szopka już męczy :/

Szczegółowy raport o tym jak pracuje sędzia to wg większości gazet i osób powiązanych z Madrytem to "korumpowanie" sędziów??? To tak jakby ktoś szedł do urzędu coś załatwić i przed tym poprosił jakąś osobę, która tam pracuje o opinie na temat urzędnika, do którego się wybiera. Np. czy ogólne jest pomocny (w sensie czy się czepia wszystkiego), w jakiej kolejności dostarczyć mu dokumenty itp. I to jest niby korupcja? To jest próba legalnego ułatwienia sobie życia. Jak chcę się dowiedzieć czegoś o kimś przed kontaktem z nim, żeby sobie ułatwić życie to przecież nic złego. A co to kogo gówno obchodzi ile za takie informacje zapłaciłem?

Taki raport to przecież nie kryminał, zapłacili dostali.

Jest zapłata, jest usługa.

Mam nadzieję, że to by było na tyle.
Trochę nie podoba mi się to, że Negreira jakieś prezenty dawał sędziom, nie wiem czy to było w imieniu Barcelony i czy są jakieś ślady prowadzące do klubu.
Nie chcę mi się wierzyć, że taki klub z takimi problemami wszelakiej natury na przestrzeni ostatnich 20 lat kupowałby sędziów... To już serio trzeba by było być idiotą aby to ciągnąć przez tyle lat i mieć nadzieję że nie nie wyda. Dlatego rozsądek podpowiada, że nie ma drugiego dna ale cholera ich wie...

Niech zrobią statystykę kto ile mistrzostw wygrał przez te wszystkie lata. Kto ile wątpliwych karnych dostał, a ilu klarownych nie odgwizdano przeciwko poszczególnym klubom. Tak samo statystyki kartkowe chciałbym zobaczyć.

Gdzie jest to kupowanie, chce zobaczyć które decyzje były kupione.

Afera światowa a tak naprawdę o dupe to rozbić zwykła rzecz

Czyli sa raporty. Widac informacje ktore wyplywaja sa okrajane aby fala zlosci i nienawisci byla kierowana w strone 'zamieszanych', ze tak nazwe. Raport byly, byly budowane i mialy sens. Wiec gdzie sedziowie doszukuja sie winy? Chcieli widziec zaplaty 1000euro za te zaplaty?
Jak pisalem juz, nawet jak nie ma sprawy, wazne jest aby zbudowac smrodek wokol klubu, ktory zostal juz stworzony. Wszystko zmierza w jednym kierunku.

Na początku całej afery myślałem, że ludzie w nią zamieszani to kretyni, bo nawet raportów im się nie chciało produkować, aby udowodnić wydatki. Teraz okazuje się, że jednak raporty są i myślę, że to powinien być koniec "afery".

Zupełnie normalnie wyglądają te raporty. Tak jakby klub chciał wiedzieć jakimi zachowaniami cechuje się poszczególny sędzia.

Rozwala mnie to ,że w Hiszpanii wszystkie gazety mają dostęp do wszystkiego. Jak tu prowadzić śledztwo?

Raporty raportami, a Alba dalej pyskował Lahozowi :v

Takie dziadoskie sedziowanie przez tych sędziów jest argumentem żeby tworzyć takie raporty o nich i nie nadziać sie na minę.

Nadal nie za bardzo rozumiem...i co w związku z tym ?