Wiadomość do kibiców Barcelony z Grada d'Animació przed Klasykiem

Bartosz Pluciński

18 marca 2023, 09:00

FCBarca.com

18 komentarzy

Fot. Getty Images

Członkowie Grada d'Animació, czyli sektora na Camp Nou zajmującego się prowadzeniem dopingu, otrzymali przed jutrzejszym meczem Barçy z Realem Madryt maile od klubu z wiadomością dotyczącą zachowania w trakcie kibicowania. FC Barcelona prosi przed wszystkim culés o szacunek do rywala.

Treść tego komunikatu przedstawiamy poniżej:

Drodzy i drogie,

przed kluczowym meczem FC Barcelona - Real Madryt w niedzielę 19 marca chcemy, abyście przyszli i kibicowali drużynie bardziej niż kiedykolwiek, ale prosimy o zachowanie najwyższego szacunku do rywala, a jednocześnie o współpracę w zakresie szerzenia przesłania Klubu dotyczącego obrony fair play w sporcie i promocji wartości FC Barcelony oraz bycia przeciwko ksenofobii i rasizmowi w Waszych przyśpiewkach i postawach.

Mając na uwadze, że niewłaściwe zachowanie może doprowadzić do sankcji i postępowania przeciwko Klubowi, które oznaczałoby zamknięcie dla kibiców Spotify Camp Nou, prosimy, abyście w tym meczu o podwyższonym ryzyku zachowali szacunek i pomogli instytucji w tych delikatnych chwilach. Wspieramy Barçę, ponieważ kochamy Barçę!

Dziękujemy za współpracę i serdecznie pozdrawiamy.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mecz Porto - Barcelona możesz obejrzeć w serwisie Canal+ online.

https://bit.ly/WielkaPilka2023

niee, no tak jak za pamiętnego meczu za Mourinho, gdzie 95 tys luda wrzeszczało na Małpelo "Mono" po chamskim faulu na Fabregasie- takim "na stratę sezonu" - to nie będzie.
***** mierdy.

Powinien być adekwatny do zachowania się kibiców RM na SB. Pięknym, za nadobne, nie ma pobłażania.

Ale bezczelny kominikat ze strony Barcelony!
W poprzedniej kolejce Barcelona walczyła na stadionie, na którym kibice są 12 zawodnikiem, jest gorąca atmosfera od początku do końca, a kibicowskiej wrzawy, śpiewów i emocjonujących się wydarzeniami boiskowymi trybun nie ma końca... w życiu bym nie pomyślał że stadion móglby być zamknięty za świetną żywą atmosferę, kilka spadających banknotów czy gwizdy. Dzięki takim stadionom chce się oglądać LaLigę.
A tu Barcelona przed piekielnie ważnym meczem z odwiecznym rywalem, na mecz od którego w dużym stopniu może zależeć odłączenie lub podłączenie do wyścigu o mistrzostwo Realu... temperuje nastroje największej grupy dopingującej!
Mam świadomość że Grada d'Animacio to nie jest czysty ruch kibicowski, a "projekt klubu" ze względu na historię powstawania, liczne restrykcje, ingerencje kto może wejść na stadion lub nie itd. ale bez przesady - takie komunikaty to potwarz dla logicznie myślących ludzi z tej grupy. Z tego co pamiętam Grada d'Animacio na przestrzeni ostatnich lat nigdy nie robiła gnoju ze względu na to, że to zawsze to byli kibice dopingujący w stylu amerykańskim (żartobiliwie można powiedzieć program piknik plus - z kilkoma flagami i przyśpiewkami), zatem nie rozumiem z czym jest problem, żeby klub wydawał takie idiotyczne komunikaty.
Nie rozumiem postępowania Barcelony i takiego ukłonu w stronę Realu - w naszym klubie i tak nie ma 100% niezlaeżnych ultrasów, nie ma niezależnych grup supportersów oraz nie ma jakichkolwiek niezależnych grup kibicowskich, zatem szczególnie dzisiaj kibice nie powinni być uciszani, a Real przyjeżdżający na Camp Nou powinien być traktowany jak każdy z szacunkiem, ale nie musimy im ułatwiać gry, zatem kibice powinni tworzyć piękną i jednocześnie piekielną atmosferę. Gorąca atmosfera będzie korzyścią dla trenera, zawodników, a nawet telewidzów bo podkreśla to emocje bez względu na to czy będziemy grać w stylu Getafe czy jak złote pokolenie Guardioli.
Pisanie o ksenofobii, rasiźmie to też brak szacunku do własnych kibiców - tego problemu nie ma w Barcelonie. Czuję że Laporta zaczyna nowy etap walki z kibicami - kiedyś wywalił wszystkie grupy kibicowskie z trybun pod pretekstem przestępczości, a teraz chyba szykuje się do usuwania zwykłych kibiców, którzy mogą być dla jego działań nieprzychylni pod pretekstem kolejnych wymyślonych rzeczy jak właśnie ksenofobia, rasizm czy ze względu na ryzyko zamknięcia stadionu. Poważnie nie wiem co mam o tych ruchach klubu myśleć - ten komunikat jest jakiś odklejony.

Jazda z Madrytem i Tebasem

"obrony fair play w sporcie i promocji wartości" hahahahaha sankcje to dostaniecie za przekręty...

w komentarzach wcale nie lepiej niż na noł kamp xD
konto usunięte

Troche mi zepsuli biznes…
Sprowadzilem po taniosci 2 tony bananow z Brazylii. Mialem rozprowadzac wsrod kibicow 5 euro za sztuke…
Serio, teraz to wszystko zrobia by doebac kreatywnego prywaciarza.

A może jeszcze oddać im zwycięstwo?

Na pewno posłuchają xD

Bo inaczej Vinicjuszek będzie płakał.