Javier Tebas: Nie mam obsesji na punkcie Barcelony

Dariusz Maruszczak

27 lutego 2023, 22:00

COPE, AS

11 komentarzy

Fot. Getty Images

Joan Laporta przyznał niedawno w jednym z oświadczeń, że Javier Tebas ma fobię Barcelony. Prezes LaLigi odpowiedział prezydentowi Blaugrany, znów odnosząc się do potrzeby wyjaśnienia afery związanej z opłacaniem byłego wiceprzewodniczącego Komitetu Technicznego Arbitrów. 

- Laporta nie może powiedzieć, że jest ktoś odpowiedzialny za kontrolę finansową, komu powiedziałbym, że musi coś zrobić, ponieważ nie lubię Barcelony. Nie mam obsesji na punkcie klubu i on to wie. To nie są zasady Tebasa, tylko wszystkich departamentów LaLigi. To tylko kwestia ich przestrzegania - powiedział Tebas o krytyce przepisów kontroli finansowej LaLigi.

- To, co powiedziałem [że Laporta powinien podać się do dymisji, jeśli nie wyjaśni afery – przyp. red.], mieściło się w pewnym kontekście. Trwa śledztwo i nie tylko LaLiga, ale też cały światowy futbol potrzebuje wyjaśnień. Szkoda jest nie do naprawienia i trzeba szukać wyjaśnień, intencji i odpowiedzialnych. Trzeba wyjaśnić powody płatności i odpowiedzialnych za nie, to poważna sprawa.

- Gdybym miał czuć się rozczarowany przy każdej sprawie, o której mówi Laporta czy inny prezydent, byłbym rozczarowany przez cały czas. Szukają odpowiedzialnych tam, gdzie ich nie ma, w tym przypadku w LaLidze i u jej prezydenta. Wyobrażam sobie, że gdy skończą swoje własne dochodzenie, coś powiedzą, my napisaliśmy pismo do prokuratury, ponieważ mamy pewne informacje, które naszym zdaniem są istotne dla postępowania, to wszystko.

- Reakcja Realu Madryt? Nie jestem zdziwiony jego stanowiskiem, ponieważ zachowuje się tak od dłuższego czasu. Gdyby tak było ze względu na relacje z LaLigą, byłoby to bardzo dziecinne.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Tebas nie ma obsesji na punkcie Barcelony, a La Rambla nie ma obsesji na punkcie Messiego. Wszystkim wierzę :p

O w życiu. Skądże? Tebas i obsesja na punkcie Barcelony? Ale dlaczego, niby gdzie? xD

Śmieszne że jak jego psiapsi bartomeu odszedł to nagle zaczął co chwile robić wywiady o Barcelonie, gdzie on był gdy bartomeu odpierdzielał transfery po 120mln +

"Nie mam obsesji na punkcie Barcelony..."
"... po prostu zrobię wszystko żeby ją zniszczyć."

Nie ma bo przegraliśmy z Almerią

A ja uważam że pan Tebas powinien się podać do dymisji bo jest po prostu ch.... jak ten cały fundusz. W innych krajach to jest jakoś spokój a ten co chwilę wywiady które szkodzą nie tylko Barcelonie ale całej lidze.

Ale Barcelona ma awersje wobec Tebasa.
konto usunięte

Panie Tebas alez wcale xd

Nie ma problemu z Barceloną, dlatego od 2 lat głównie o niej gada, choć zespołów z problemami rejestracji zawodników w La Liga jest już kilkanaście w Primera i Segunda, ale w mediach nie słychać, by mówił o cudzych limitach, tylko Barcy.

Powiedział kibic Realu xd

A ja uważam, że Josep Maria Bartomeu to świetny prezes.