Paco Liaño: Ter Stegen pobije rekord wszech czasów Trofeum Zamory

Krystian Cichocki

25 lutego 2023, 22:45

Mundo Deportivo

17 komentarzy

Fot. Getty Images

Marc-André ter Stegen rozgrywa najlepszy sezon od czasu przybycia do FC Barcelony, a liczba straconych bramek i czystych kont pokazuje, że Niemiec znów jest jednym z najlepszych bramkarzy na świecie.

Ter Stegen wpuścił tylko siedem bramek w lidze hiszpańskiej i dąży do pobicia rekordu ustanowionego przez Paco Liaño w sezonie 1993/94, kiedy to Hiszpan stracił zaledwie 18 bramek, grając między słupkami bramki Deportivo la Coruña. W związku z tym Ter Stegen może stać się golkiperem, który stracił najmniej bramek w jednym sezonie LaLigi.

Paco Liaño w rozmowie z Què T'hi Jugues mówił jasno, że bramkarz Barcelony może pobić jego rekord straconych bramek.

- Ter Stegen jest bardzo kompletnym bramkarzem, który bardzo dobrze pracuje w bramce, który jest w stanie zrobić się wielki, kiedy jest konfrontowany… i to uratowało Barcelonę w tym sezonie wiele razy. I właśnie dlatego ma takie liczby, jakie ma. Są niesamowite i myślę, że pobije rekord wszech czasów Trofeum Zamory.

- W tej chwili wydaje się niemożliwe, aby strzelić bramkę przeciwko Barcelonie w LaLidze. Liczba czystych kont, które zachowali jest zasługą Ter Stegena, ale rozszerzyłbym to na Barçę jako klub, zaczynając od Lewandowskiego, a kończąc na Ter Stegenie. Barcelona stosuje brutalny pressing z przodu, co sprawia, że znacznie trudniej jest rywalom dotrzeć pod ich bramkę.

Legendarny bramkarz wypowiedział się również na temat Pablo Torre, który małymi krokami próbuje przebić się do pierwszego składu Barcelony.

- Pablo Torre to perełka. Widziałem, jak rozwija się jako piłkarz i jestem bardzo smutny, że w tym roku nie jest w stanie pokazać całego talentu, jaki posiada. Wiem, że w tej chwili nie radzi sobie zbyt dobrze. Jest w Barcelonie i wiem, że to bardzo trudne, ale mógłby rozegrać więcej minut, gdyby mecze nie były tak napięte. Gdyby to był sezon z większymi wynikami. Nie ma wątpliwości, że Pablo Torre może dać Barcelonie wiele, kiedy ma szansę.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak wracać na szczyt to tylko w wielkim stylu, ale mnie zastanawia fakt czy bedzie w trójce najlepszych bramkarzy bo nawet gdy zdibywalismy potrójną koreno to dopiero 3 był

I tego mu życzę. Wielka legenda Barcelony i najlepszy bramkarz w historii klubu.
konto usunięte

Co nie zmienia faktu że w pucharach jest średniakiem.