Syn Ronaldinho jednak trafi do Barcelony?

Dariusz Maruszczak

7 lutego 2023, 13:00

RAC1, Sport

25 komentarzy

Fot. Getty Images

Kilka tygodni temu pojawiła się informacja, że syn Ronaldinho trenuje z młodzieżową drużyną Barcelony. Wydawało się, że skończy się tylko na tym, a jednak legendarny Brazylijczyk przyznał we wczorajszej rozmowie z dziennikarzem RAC1, że jego syn będzie grał w katalońskim klubie.

W połowie stycznia niektóre doniesienia wskazywały, że João Mendes de Assis Moreira trafi do zespołu juvenilu po okresie próbnym w Barcelonie. Dobrze poinformowany w dziedzinie futbolu młodzieżowego Blaugrany Albert Roge z Relevo stwierdził jednak na podstawie źródeł klubowych, że piłkarz nie został sprowadzony do klubu i nie przechodzi w nim żadnych testów, a jedynie trenuje. Sprawa trochę przycichła aż do wczorajszego wieczoru, gdy Ronaldinho potwierdził w wywiadzie dla RAC1, że jego syn pozostanie w Dumie Katalonii.

- Nigdy nie jestem poza klubem, Barça jest częścią mojego życia. Tam, gdzie idę, zabieram Barcelonę ze sobą. Moje związki z Barçą są bardzo mocne. Teraz z przybyciem mojego syna do Barcelony będę bardziej obecny - powiedział, zapytany o swoje obecne zaangażowanie w Barcelonie, także w kontekście roli ambasadora. Roger Saperas z RAC1 postanowił dopytać o sprawę syna byłego piłkarza.

Twój syn zostanie, żeby grać w Barcelonie?

- Tak, przychodzi teraz. Wraz z jego przybyciem będę obecny bardziej niż kiedykolwiek.

Nie ma jednak w tej sprawie innych informacji medialnych ani też komunikatu z samego klubu. João Mendes jest środkowym napastnikiem i ma hiszpański paszport. Zawodnika reprezentuje Roberto de Assis, który zajmował się interesami także samego Ronaldinho, swojego młodszego brata. Były gwiazdor ma świetne relacje z Joanem Laportą i być może na tej zasadzie załatwił swojemu synowi angaż w zespołach młodzieżowych Blaugrany. João Mendes 22 lutego skończy 18 lat, a poprzednio reprezentował barwy Cruzeiro. Według doniesień medialnych niedawno rozwiązał kontrakt z tym klubem, choć zdaniem Transfermarkt doszło do tego niemal rok temu. Na temat kariery Mendesa nie wiadomo zbyt wiele, a na pewno nie grał on w reprezentacjach młodzieżowych Brazylii. Co ciekawe, gdy był na testach w Cruzeiro, miał ukryć swoją tożsamość, żeby nie być wiązanym z ojcem, a jednak zatrzymano go w klubie. Wydaje się, że jeśli potwierdzi się informacja o przybyciu syna Ronaldinho do Barcelony, będzie on członkiem kadry juvenilu A, z opcją treningów w rezerwach.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

widziałem ostatnio pare filmików z udziałem tego młodzienca , i uwierzcie mi na świetną technikę , oczywiscie do ojca nie porównuje , ale naprawdę , na dryg , taką błyskotliwośc a przy tym szybkośc używania tej techniki , jak na młodego chłopaka naprawdę rozumie grę i myśle ze fajnie by było gdyby do nas trafił

Jak to mówią, jaki ojciec taki syn :))

No i supeer ;-)) życzę mu udanego debiutu w koszulce Barcelony ;-))

Nie no, spoko. Jak ktoś nie może sobie przez rok znaleźć klubu, to do Barcy go.

Ronaldinho z Messim przyszłość mamy zapewnioną :D

Czyżby taki Fati bis.

Nie spodziewam się nawet odrobiny techniki ojca, ale jak ma robić swoje jako dziewiątka to spoko.

Niezwykle rzadko się zdarza, że syn dorównuje czy przebija ojca talentem. Właściwie przychodzi mi do głowy tylko Maldini i Szczęsny.

Szczerze to chyba nikt o nim nie słyszał że cokolwiek pokazał czy coś. Więc trochę to dziwne. Ale u nas to wszystko możliwe. Oby odpalił. Bo już placków mieliśmy kreowanych na wielkie gwiazdy, a sami wiemy jak się potoczyło

Cóż jest to dodatkowy ruch w sieci i szum medialny ale czy warto...

Trochę nepotyzm, ale moze odpali xD

Nie lubie tej polityki Lapcia.
konto usunięte

sądząc po tym jak bardzo nikogo to nie obchodzi to syn nie odziedziczył talentu po ojcu

Jak gra tak dobrze jak stary to z pocałowaniem ręki brać