Barcelona interesuje się utalentowanym Serbem?

Mateusz Doniec

7 lutego 2023, 17:00

Mundo Deportivo, Mozzart Sport, SportskaCentrala

14 komentarzy

Fot. Getty Images

Barcelona kontynuuje poszukiwania kolejnych nieoczywistych piłkarskich pereł i tym razem zwróciła się w  kierunku Serbii. Szczególną uwagę klubu przykuł niejaki Stefan Mitrović, a o zainteresowaniu ze strony Barçy przyznał ojciec 20-letniego piłkarza Crvenej Zvezdy.

- Jako ojciec muszę powiedzieć, że tak, Barça się z nami skontakowała, podobnie jak inne kluby - napisał na Twitterze ojciec Stefana Ivan Mitrović jako cytat wcześniejszych wypowiedzi dyrektora sportowego Crvenej Zvezdy Zvezdana Terzicia, który potwierdził, że 20-letni skrzydłowy jest na liście życzeń Barcelony na letnie okienko transferowe. - Niedawno otrzymaliśmy za niego konkretne oferty z trzech dużych klubów. To zawrotne liczby. Nie zgodziliśmy się, bo grał już w Radničkim i Crvenie Zvezdzie (...), a zgodnie z zasadami FIFA zawodnik może podpisać kontrakt z trzema klubami w ciągu jednego sezonu, ale grać tylko w dwóch. Nie sprzedaliśmy go tylko z tego powodu, ponieważ nie byłby w stanie grać dla tego klubu. Odrzuciliśmy oferty w wysokości sześciu milionów euro - powiedział Terzić.

Co ciekawe, ojciec Stefana podał też dalej na Twitterze kompilacje akcji swojego syna sugerujące transfer do Barcelony, a także informację portalu Mozzart Sport, jakoby Atlético i Hertha Berlin złożyły oferty w wysokości 5 milionów euro za zawodnika, lecz serbski klub również odrzucił te propozycje.

Stefan Mitrović to urodzony 15 sierpnia 2002 roku serbski skrzydłowy posiadający również kanadyjski paszport. W bieżącym sezonie zdobył 5 bramek i zanotował 3 asysty w 26 spotkaniach. 24 września 2022 roku Mitrović zaliczył debiut w dorosłej reprezentacji Serbii, wchodząc na ostatnie 6 minut wygranego 4:1 meczu ze Szwecją. Transfermarkt wycenia zawodnika na 2,5 miliona euro.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

"Barça się z nami skontakowała, podobnie jak inne klub..."
Czyli jest jak zawsze ... bicie piany

Nie ma co skreślać zawodnika, Kvaradona też nie błyszczał statystykami w poprzednim klubie. Też przychodził do Napoli jako 20-latek. A co z niego wyrosło na ten moment sami widzimy. Problem w tym, że nasza sytuacja finansowa nie pozwala za bardzo na ryzykowanie nawet tych 5-6 mln na zawodnika totalnie nie sprawdzonego. Wniosek prosty, nie powinniśmy go ściągać. Za duże ryzyko flopu.

Ciekawe czy to rodzina Aleksandara z Fulham.

Mi to wygląda na fail compilation xdddd Albo ten zawodnik jest tak słaby albo ktoś nie potrafi zmontować porządnie kilku minutowego filmiku xddd