Alex Barbany: Głównym celem Espai Barça jest wygenerowanie dodatkowego dochodu

Bartosz Pluciński

24 stycznia 2023, 19:00

BarcaTV, fcbarcelona.es

Brak komentarzy

Fot. Getty Images

We wtorek Alex Barbany, czyli dyrektor operacyjny Espai Barça, udzielił wywiadu dla Barça TV, w którym poruszył kilka tematów związanych z projektem. Hiszpan krótko opisał także m.in. swoje dotychczasowe doświadczenie zawodowe.

Alex Barbany: Jesteśmy podekscytowani i jednocześnie świadomi naszej odpowiedzialności, aby ruszyć do przodu z projektem, który będzie miał charakter transformacyjny i będzie prawdziwym fundamentem klubu w kolejnych dekadach. Ciężko pracujemy, aby zrealizować go tak szybko, jak to możliwe, w ramach ustalonego budżetu, i aby stał się źródłem prawdziwej dumy oraz służył zabawie i rozrywce wszystkim socis oraz fanom.

- Prace budowlane i finansowanie to elementy, które do tej pory wzbudziły największe zainteresowanie mediów. To normalne, ponieważ bez finansowania nie ma projektu, natomiast prace budowlane są najbardziej widoczną dla wszystkich częścią. Jednak żaden z tych elementów nie jest sam w sobie ostatecznym celem projektu. Głównym celem jest modernizacja naszych obiektów w celu stworzenia nowych przestrzeni, środowisk i aktywów, które będą generować dodatkowy dochód. To pozwoli nam pozostać konkurencyjnymi, a jednocześnie chronić historię i dziedzictwo klubu.

- [Moja kariera zawodowa] rozwinęła się w sektorze dużych centrów handlowych i rozrywkowych, zarówno jako konsultant, promotor, jak i inwestor - jest tam wiele podobieństw z projektem Espai Barça.

- [Projekt został zrealizowany] bez konieczności inwestowania pieniędzy przez właścicieli klubu, bez angażowania środków finansowych przeznaczonych na sprawy sportowe, ale w oparciu o przyrosty dochodów, które zostaną wygenerowane. Współpracujemy z nowymi przedsiębiorstwami z branży, które dołączają do nas w celu uzupełnienia zespołów klubu.

- Podróżujemy i pracujemy nad znalezieniem najlepszego sposobu na maksymalne wykorzystanie stadionu, który musi przejść od pasywnej roli podczas meczów do znacznie bardziej aktywnej, z propozycją, która digitalizuje i dodaje wartość przed, w trakcie i po meczu poprzez partnerów technologicznych, którzy zaangażują się w projekt, aby stadion stał się Smart Venue [inteligentnym miejscem – przyp. red.].

- Kiedy rozpoczną się prace nad stadionem, muzeum będzie musiało zostać zamknięte, dlatego też rozpoczęto już prace nad przekształceniem klubowego lodowiska, aby móc w jak największym stopniu zabezpieczyć dochody w tym okresie.

REKLAMA

Poleć artykuł