AS: Galatasaray nadal walczy o Memphisa Depaya

Mateusz Doniec

19 grudnia 2022, 20:40

AS

Brak komentarzy

Fot. Getty Images

Jak informuje na łamach ASa turecki dziennikarz Özgür Sancar, Galatasaray szuka wzmocnień do linii ataku i przygląda się uważnie sytuacji Memphisa Depaya w Barcelonie. Przyszłość Holendra na Camp Nou stoi pod znakiem zapytania. Napastnik przyznał podczas mundialu w Katarze, że przeanalizuje swoją sytuację po zakończeniu rozgrywek.

Memphis Depay był już o krok od odejścia z Barcelony latem tego roku, ale ostatecznie pozostał w stolicy Katalonii. Teraz jednak znów znalazł się na liście transferowej, choć jego sytuacja może być uwarunkowana trzymeczowym zawieszeniem Roberta Lewandowskiego. Co więcej, według ASa Memphis nie spieszy się z odejściem i nie jest to opcja, którą w tej chwili ocenia najwyżej. Po mistrzostwach świata, na których Holandia przegrała w ćwierćfinale z Argentyną po rzutach karnych, Memphisa czeka według ASa spotkanie z Xavim w celu wyjaśnienia swojej sytuacji.

Tymczasem Galatasaray bada możliwość sprowadzenia holenderskiego napastnika. Haris Seferović, który jest wypożyczony z Benfiki, chce w styczniu opuścić turecki klub, ponieważ nie otrzymuje oczekiwanego czasu gry. Na wypożyczeniu w Stambule przebywa również Mauro Icardi, który prawdopodobnie po zakończeniu sezonu wróci do PSG. Ponadto w czerwcu 2023 roku wygasa kontrakt Bafetimbiego Gomisa. Z tych powodów Galatasaray ma nadzieję na pozyskanie 28-letniego napastnika w styczniu i oczywiście z myślą o przyszłości.

Zdaniem Özgüra Sancara dyrektor sportowy Galatasarayu Erden Timur prowadzi negocjacje z agentem Memphisa, ale osiągnięcie porozumienia nie wydaje się łatwe, ponieważ wymagałoby to sporych nakładów finansowych. Główną przeszkodą jest pensja holenderskiego zawodnika, który w Barcelonie zarabia około dziesięciu milionów euro rocznie. Co więcej, nie wiadomo, czy sam piłkarz chciałby przenosić się do ligi tureckiej, rezygnując z gry w jednej z pięciu najlepszych lig Europy.

REKLAMA

Poleć artykuł