Barça Atlétic wygrywa z Eldense [WIDEO]

Bartosz Pluciński

7 grudnia 2022, 23:11

4 komentarze

Barça Atlétic pokonała u siebie Eldense 1:0 w 15. kolejce Primera RFEF. Drużyna Rafy Márqueza ma obecnie 22 punkty i zajmuje 8. miejsce w tabeli ligowej. Jedynego gola w spotkaniu zdobył Víctor Barberà.

Pierwszą dogodną sytuację do zdobycia gola miał już w  7. minucie miał Ilias Akhomach.  Piłka po strzale skrzydłowego Barçy Atlétic przeleciała jednak ponad bramką. W 20' uderzenie Roberto świetnie obronił bramkarz Eldense. Kilka minut później powinno być 1:0 dla gości, na szczęście Ortuño trafił w słupek. W 36' Álvaro Sanz domagał się rzutu karnego za zagranie Soberóna, ale sędzia tego spotkania miał inne zdanie. Do końca pierwszej połowy żadnej ze stron nie udało się zdobyć bramki, więc piłkarze zeszli do szatni przy bezbramkowym remisie.

Druga część gry rozpoczęła się od okazji Eldense - jednak strzał Pardo obronił Tenas, a dobitka Ortuño była niecelna. Kilka chwil potem akcją indywidualną błysnął Ilias, niestety także i on nie trafił w bramkę. Mniej więcej kwadrans po przerwie swój występ zakończył właśnie Akhomach oraz Marc Casadó - w ich miejsce na boisku pojawili się Carbonell i Luismi Cruz. W 64. minucie Barça objęła prowadzenie. Podanie Txusa Alby na gola zamienił Víctor Barberà, który oddał precyzyjny strzał w górny róg bramki przeciwnika.

W 75' miała miejsce bardzo ładna akcja Luismiego, jednak piłkę po jego centrze na rzut rożny wybili obrońcy Eldense. Chwilę później Aranda zmienił Txusa Albę. W 80. minucie świetną sytuację zmarnował Soberón, który próbował wykorzystać kiepskie wyprowadzenie piłki przez obrońców Barcelony. W 89' Zalaya zastąpił na placu gry Juandę. Po 3 doliczonych minutach sędzia główny zakończył to spotkanie.

Barça Atlétic rozegrała przyzwoity mecz i zdobyła kolejne punkty, mimo że w końcówce cierpiała, a przeciwnicy mieli kilka szans na wyrównanie wyniku. Zwycięstwo jest tym bardziej istotne, że Eldense zajmuje pozycję wicelidera w tabeli Primera RFEF. Drużyna Márqueza jest obecnie na ósmej pozycji i traci do prowadzącego Castellónu pięć punktów.

Barça Atlétic 1:0 Eldense