Marca: Tielemans nie chce przychodzić do Barcelony

Krystian Cichocki

4 grudnia 2022, 16:45

Marca

10 komentarzy

Fot. Getty Images

Youri Tielemans, pomocnik Leicester City miał być jednym z głównych kandydatów do zastąpienia Sergio Busquetsa w Barcelonie. Klub z Katalonii poszukuje piłkarza, który mógłby zająć miejsce kapitana, którego kontrakt kończy się już w przyszłym roku, a Belg wydawał się pasować do drużyny Xaviego.

W kontekście zastępcy Busquetsa padało już wiele nazwisk, a jednym z nich był belgijski pomocnik Youri Tielemans, grający obecnie dla angielskiego Leicester. Jak pisze Marca, jego naturalną pozycją jest defensywny pomocnik. Belg ma doskonałe wykończenie przed bramką ze świetnym strzałem i zdobywa około sześciu bramek w sezonie. W obecnej kampanii trafił do siatki już trzy razy.

Co więcej, Tielemans spełnia jeden z głównych wymogów Barcelony dotyczących wzmocnień tego lata. Mianowicie, Belg miałby dołączyć do Blaugrany na zasadzie wolnego transferu, gdyż jego kontrakt wygasa w czerwcu. Jak podaje Marca, pod tym względem jest to okazja, ponieważ jego cena rynkowa może oscylować w okolicach 40 milionów. Problem polega na tym, że zawodnik bardzo chłodno podchodzi do zainteresowania Barcelony. W Dumie Katalonii wyczuwa się, że Tielemans ma już umowę z innym klubem. Arsenal jest jedną z drużyn, do których Belg mógłby dołączyć.

Zubimendi i Neves

Z powodu komplikacji związanych z transferem Youriego Tielemans Barcelona skupia się na pozyskaniu Martína Zubimendiego i Rúbena Nevesa. Ten pierwszy byłby główną opcją sztabu trenerskiego, choć byłaby to bardzo droga operacja, gdyż jego klauzula wynosi 60 milionów. Drugą opcją jest portugalski pomocnik Wolverhampton, Rúben Neves. 25-latek jest reprezentowany przez Jorge Mendesa, który nie przegapi okazji, aby zaoferować go [Nevesa] Joanowi Laporcie przy każdej rozmowie. W sztabie Barcelony Neves nie jest postrzegany jednak jako typowy defensywny pomocnik.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Tielemans dobry grajek ale wolał bym go bardziej jednak w Arsenalu niż w Barcelonie

Nie wiem po co Barcy miałby być Tielemans. Gość nie jest typowym defensywny pomocnikiem. Niczym szczególnym sie nie wyróżnia . Może poza strzałem z dystansu. Ale ten element u na nie istnieje, bo mało jest ma to przestrzeni.

Typowy sredniak który gra w średnim klubie. Nawet w Belgii się nie lapał do składu.....

Jest jeszcze Nico Gonzalez.

Na Mundialu nic nie pokazał.A może argentyńczyk Enzo?


Od kiedy on jest Portugalczykiem? @Redakcja

A ktoś w Barcelonie go w ogóle chciał? Pewnie wymysł szmatławców.

ufffffffff