Marca: Tielemans nie chce przychodzić do Barcelony

Krystian Cichocki

4 grudnia 2022, 16:45

Marca

10 komentarzy

Fot. Getty Images

Youri Tielemans, pomocnik Leicester City miał być jednym z głównych kandydatów do zastąpienia Sergio Busquetsa w Barcelonie. Klub z Katalonii poszukuje piłkarza, który mógłby zająć miejsce kapitana, którego kontrakt kończy się już w przyszłym roku, a Belg wydawał się pasować do drużyny Xaviego.

W kontekście zastępcy Busquetsa padało już wiele nazwisk, a jednym z nich był belgijski pomocnik Youri Tielemans, grający obecnie dla angielskiego Leicester. Jak pisze Marca, jego naturalną pozycją jest defensywny pomocnik. Belg ma doskonałe wykończenie przed bramką ze świetnym strzałem i zdobywa około sześciu bramek w sezonie. W obecnej kampanii trafił do siatki już trzy razy.

Co więcej, Tielemans spełnia jeden z głównych wymogów Barcelony dotyczących wzmocnień tego lata. Mianowicie, Belg miałby dołączyć do Blaugrany na zasadzie wolnego transferu, gdyż jego kontrakt wygasa w czerwcu. Jak podaje Marca, pod tym względem jest to okazja, ponieważ jego cena rynkowa może oscylować w okolicach 40 milionów. Problem polega na tym, że zawodnik bardzo chłodno podchodzi do zainteresowania Barcelony. W Dumie Katalonii wyczuwa się, że Tielemans ma już umowę z innym klubem. Arsenal jest jedną z drużyn, do których Belg mógłby dołączyć.

Zubimendi i Neves

Z powodu komplikacji związanych z transferem Youriego Tielemans Barcelona skupia się na pozyskaniu Martína Zubimendiego i Rúbena Nevesa. Ten pierwszy byłby główną opcją sztabu trenerskiego, choć byłaby to bardzo droga operacja, gdyż jego klauzula wynosi 60 milionów. Drugą opcją jest portugalski pomocnik Wolverhampton, Rúben Neves. 25-latek jest reprezentowany przez Jorge Mendesa, który nie przegapi okazji, aby zaoferować go [Nevesa] Joanowi Laporcie przy każdej rozmowie. W sztabie Barcelony Neves nie jest postrzegany jednak jako typowy defensywny pomocnik.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

Tielemans dobry grajek ale wolał bym go bardziej jednak w Arsenalu niż w Barcelonie

Nie wiem po co Barcy miałby być Tielemans. Gość nie jest typowym defensywny pomocnikiem. Niczym szczególnym sie nie wyróżnia . Może poza strzałem z dystansu. Ale ten element u na nie istnieje, bo mało jest ma to przestrzeni.

Typowy sredniak który gra w średnim klubie. Nawet w Belgii się nie lapał do składu.....

Jest jeszcze Nico Gonzalez.

Na Mundialu nic nie pokazał.A może argentyńczyk Enzo?


Od kiedy on jest Portugalczykiem? @Redakcja

A ktoś w Barcelonie go w ogóle chciał? Pewnie wymysł szmatławców.

ufffffffff