Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Dariusz Maruszczak

2 grudnia 2022, 06:42

20 komentarzy

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

„Dziękujemy, Niemcy” – Mundo Deportivo donosi, że Hiszpania przyćmiona w meczu z Japonią awansowała z drugiego miejsca dzięki zwycięstwu Niemiec z Kostaryką. Maroko będzie wtorkowym rywalem La Rojy w 1/8 finału, a ekipa Luisa Enrique uniknie Argentyny i Brazylii aż do finału. „Historyczna Frappart” – żeńskie trio sędziowskie po raz pierwszy poprowadziło spotkanie mundialu, wygrane przez Niemcy, które zostały jednak wyeliminowane. Dziennik informuje o trudnościach ws. pozyskania Endricka, ponieważ Barça podejrzewa, że wybrał już nowy klub. Wspaniały powrót Miroticia, który był kluczowy dla zwycięstwa Barcelony w Berlinie. „Barcelona ma specjalny feeling” – przyznał żeglarz Grant Dalton.

„Co za strach!” – Sport podaje, że Hiszpania była wyeliminowana przez trzy minuty, ale ostatecznie awansowała z drugiego miejsca w grupie. La Roja uniknie Brazylii i Argentyny na drodze do finału mundialu. Reprezentacja rozegrała swój najgorszy mecz, a w 1/8 finału zmierzy się z zaskakującym Marokiem. „Gdybym dowiedział się, że jesteśmy na wylocie, dostałbym zawału” – stwierdził Luis Enrique. Na górze zapowiedzi felietonów: „Hiszpania awansowała w swojej najgorszej wersji”, „Zero wątpliwości, mimo japonazo”. Ponadto cykl o gwiazdach mundialu, tym razem ze Stoiczkowem.

„O włos” - L’Esportiu relacjonuje, że Japonia zaskoczyła pobłażającą sobie Hiszpanię (2:1), która przez kilka minut była wyeliminowana. Azjaci zakończyli zmagania w grupie na pierwszym miejscu i w 1/8 finału zmierzą się z Chorwacją. Niemcy pokonały Kostarykę, ale kolejny raz odpadły z mundialu, tym razem przez różnicę goli w rywalizacji z drużyną Luisa Enrique, która zagra z Marokiem. Gorzki koniec cyklu Roberta Martíneza w reprezentacji Belgii. Remis z Chorwacją przy beznadziejnym Lukaku doprowadził do odpadnięcia jego zespołu. Dziś w grze ostatnie bilety do 1/8 finału. Triumfalny powrót Miroticia, a Barça pokonała Albę Berlin w Eurolidze. Legendarna koszykarka Maria Planas wchodzi do Hall of Fame FIBA. Piłkarz halowy Ferrao będzie od 3 do 4 miesięcy poza grą, a już od tygodni odczuwał dolegliwości ścięgna Achillesa. Szczypiornista Barcelony Makuc odbudowuje się po niemrawym początku sezonu.

„Omijamy... wstyd” - Marca pisze, że rozczarowująca Hiszpania przez trzy minuty była wyeliminowana i awansowała dzięki Niemcom. We wtorek o 16:00 La Roja zmierzy się z Marokiem, a drużyna Luisa Enrique otrzymała już ostrzeżenie. Kontrowersje: czy piłka opuściła plac gry przy drugim golu Japonii? Niemcy odpadają z honorem. Chorwacja Modricia zmierzy się z Japończykami. Dymisja Boba Martíneza po odpadnięciu Belgii. „Moja kochana Serbia” – felieton Veljko Paunovicia. Walka o ostatnie miejsca w fazie pucharowej mundialu.

Danke!” - AS informuje, że Hiszpania awansowała z drugiego miejsca po porażce z Japonią. La Roja była przez trzy minuty poza mundialem. VAR zdecydował, że piłka nie wyszła za linię końcową przy golu dla Japończyków, który eliminował Niemcy. „Było pięć minut paniki, mogli strzelić nam kolejne dwa” – stwierdził Luis Enrique. Hiszpania zagra we wtorek z Marokiem. Modrić zostaje w turnieju, Hazard i Courtois jadą do domu. Błędy Lukaku skazały Belgię. „Uciec przed Brazylią” – Portugalia poszuka punktu w starciu z Koreą Paulo Bento, aby uniknąć gry z Canarinhos. „Spotkanie zasłużonych” – zmiennicy Tite zmierzą się z Kamerunem, który musi wygrać i czekać. „Wojna dźwigni” – Tebas usztywnia kontrolę, a Barça reaguje. „João Felix, 100 milionów” – agent piłkarza przedstawił klubowi oferty na taką kwotę.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

przegraj z Japonią, żeby wyeliminować Niemców
dziękuj Niemcom, że to ich zasługa że awansowałeś dalej

Dwa wnioski po wczorajszym meczu Hiszpanii.
Przy drugim golu piłka opuściła boisko.
Bramkarz i dwójka środkowych obrońców to największe zakały tej reprezentacji.

Danke Deutschland !!!!!!!!!!!!!!!

To mówiłam ja...monisia olejnik,pseudonim operacyjny ” stokrotka ” z całej prawdy całą dobę.
UHAHAHAHA!