Tym razem bez niespodzianek? [Typy FCBarca.com]

Mateusz Doniec

1 grudnia 2022, 15:00

2 komentarze

Fot. Getty Images

Dziś dowiemy się, kto dołączy do Anglii, Stanów Zjednoczonych, Francji, Australii Arentyny i Polski w 1/8 finału. Jakie rezultaty typuje FCBarca.com?

Krystian Cichocki:

Chorwacja - Belgia 0:1
Chorwaci będą walczyć o awans z Belgami, ale spodziewam się lepszej gry tych drugich. Mimo tego, że Czerwony Diabły nie prezentują się zbyt dobrze na tym mundialu, sądzę, że poradzą sobie z wicemistrzami świata i wygrają spotkanie skromnym wynikiem 1:0.

Kanada - Maroko 2:2
Obie drużyny na tym mundialu prezentują się znakomicie. Kanadyjczycy postraszyli zarówno Chorwację, jak i Belgię. Drużynie Maroka udało się nawet pokonać Czerwone Diabły i awans do kolejnej rundy zależy od nich. Remis w zupełności wystarczy do gry w 1/8 finału, ale jak wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Spodziewam się dobrego widowiska i sporej liczby bramek.

Japonia - Hiszpania 0:3
Japończycy świetnie weszli w turniej, pokonując Niemców 2:1. To samo można powiedzieć również o Hiszpanii, która rozgromiła Kostarykę aż 7:0. Obie drużyny walczą o awans, ale to La Roja jest tutaj faworytem; nie tylko do wygrania grupy, ale także całego turnieju. Uważam, że Luis Enrique zmotywuję swoją drużynę i Hiszpanie pokonają ekipę z Azji 3:0.

Kostaryka - Niemcy 0:2
Niemcy po remisie z Hiszpanią w poprzedniej kolejce wciąż liczą się w grze o awans z grupy. Zadanie będzie ciężkie i nie wszystko zależy od ekipy Hansiego Flicka. Mimo to uważam, że mistrzostwie świata z 2014 roku nie odpuszczą i pokonają Kostarykę 2:0.

Mateusz Doniec:

Chorwacja - Belgia 2:1
O zwycięstwie Chorwatów zdecyduje lepsza atmosfera, forma i większa motywacja. Nie zachowają jednak czystego konta, ponieważ Belgowie z Lukaku w ataku będą zapewne groźniejsi niż w poprzednich meczach.

Kanada - Maroko 0:2
Reprezentacji Maroka do awansu wystarczy remis, lecz ich motywacja i chęć dokonania czegoś wielkiego przewyższy Kanadę, która będzie już bez presji, ale z ochotą do godnego pożegnania się z mundialem.

Japonia - Hiszpania 1:3
W tej grupie może wydarzyć się wszystko, lecz nie tym razem. Hiszpanie nie będą kalkulować i zapewne od 1. minuty ruszą na rywala. Przewiduję, że uda się strzelić szybko jedną albo dwie bramki, ale Japonia też dojdzie do głosu.

Kostaryka - Niemcy 0:3
Nie będzie niespodzianki. Niemcy nie pozwolą sobie na ośmioletnią przerwę od fazy pucharowej mundialu. Szybko załatwią sprawę, strzelając Kostaryce trzy gole.

Darek Maruszczak:

Chorwacja - Belgia 1:0
Belgowie mają jeszcze szanse na awans, ale ich gra podczas turnieju w Katarze jest tak koszmarna, że ciężko postawić na nich złamany grosz. Być może w starciu z Chorwacją wszystko odmieni się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, ale niewiele na to wskazuje. Drużyna Zlatko Dalicia ma swoje wady, ale sprawia wrażenie dużo solidniejszej, a w trakcie spotkania sprzyjać jej będzie to, że do awansu wystarcza tylko remis.

Kanada - Maroko 0:1
Chęci Kanadyjczyków mogą nie wystarczyć do przebicia się przez defensywę Maroka, która nie dała się pokonać Chorwatom i Belgom, zwłaszcza że ekipa z Ameryki Północnej odpadła już z turnieju. O wyniku zdecyduje jeden cios zadany przez solidną drużynę z Afryki.

Japonia - Hiszpania 0:3
Po remisie z Niemcami Hiszpania raczej nie będzie odpuszczać ostatniego starcia, a Luis Enrique nie pośle do gry zbyt wielu rezerwowych. Dlatego myślę, że La Roja w dobrym stylu przypieczętuje awans do 1/8 finału przy bezradnych Japończykach, którzy nie byli nawet w stanie strzelić gola Kostaryce, pokazując, że mimo szczęścia w pojedynku z Niemcami nie są ekipą gotową na rywalizację o fazę pucharową.

Kostaryka - Niemcy 0:5
Niemcy nie wypuszczą z rąk szans na awans i pewnie wygrają. Spotkanie może być dość podobne do rywalizacji Hiszpanii z Kostaryką, ale ekipa Ter Stegena może być nieco mniej skuteczna.

Bartosz Pluciński:

Chorwacja Belgia 2:1
Właściwie co chwilę na tych mistrzostwach jesteśmy świadkami niespodzianek, więc tak może być również w tym przypadku. Porażka Belgów oznaczałaby ich odpadnięcie z turnieju, a Chorwacja na pewno chętnie im w tym pomoże.

Kanada - Maroko 0:2
Maroko jest zdecydowanie lepszą drużyną niż Kanada, a w kluczowych momentach to jakość odgrywa kluczową rolę. Przewiduję ciekawy mecz, który rozstrzygnie się w drugiej połowie.

Japonia - Hiszpania 0:2
Zawodnicy Luisa Enrique dobrze prezentują się na tych mistrzostwach - jestem przekonany, że pokonają także Japonię. Miło byłoby również obejrzeć w końcu na murawie Ansu Fatiego, choćby przez kilkanaście minut.

Kostaryka - Niemcy 0:2
Byłbym bardzo zadowolony z porażki naszych zachodnich sąsiadów, którzy zdecydowanie obniżyli loty na wielkich turniejach po 2014 roku, jednak nie wierzę, że reprezentacja Kostaryka da radę ich pokonać. Zespół zza oceanu zwyczajnie nie ma argumentów w tym starciu.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Hiszpania sie podłoży Japonii żeby wyrzucić z Turnieju Niemców.

Poprawcie wynik Mateusza przy Kostaryce z Niemcami