Jules Koundé: Dobrze się czuję na prawej obronie

Dariusz Maruszczak

29 listopada 2022, 09:30

Sport

5 komentarzy

Fot. Getty Images

Jules Koundé w meczu Francji z Danią zagrał od pierwszej minuty na prawej obronie, a podczas konferencji prasowej przyznał, że dobrze czuje się na tej pozycji, co może mieć dużą wartość dla Barcelony. 24-latek podkreślił też znaczenie współpracy z Ousmane'em Dembélé.

– Dobrze się czuję na prawej obronie. Rozmawialiśmy już o tym z trenerem przed rozpoczęciem mundialu. Bardzo ważne jest wiedzieć z wyprzedzeniem, jaką rolę będziemy odgrywać, a to pozwoliło mi skoncentrować się na moich nowych zadaniach. Jestem całkiem zadowolony z jakości meczu z Danią i z moich występów. Wierzę, że będę spisywał się dobrze na tej pozycji – powiedział Koundé, co jest pozytywnym sygnałem dla Xaviego, który potrzebuje w Barcelonie prawego obrońcy.

Zawodnik nie wyklucza nawet gry na lewej obronie w narodowych barwach. – Zawsze to okazja gry w reprezentacji Francji. Nigdy nie występowałem na tej pozycji, ale zawsze starałem się dawać z siebie to, co najlepsze, z wielkimi chęciami. Lewa strona to kolejna pozycja. Może pewnego razu tam zagram, zobaczymy, co postanowi trener.

Koundé był pytany o rywalizację z Benjaminem Pavardem. – To zdrowa rywalizacja. Staramy się wydobywać z siebie to, co najlepsze, kiedy gramy. Choć nie jest to nasza ulubiona pozycja, gdzie czujemy się najbardziej komfortowo, musimy wnosić jak najwięcej do drużyny.

Obrońca zdaje sobie sprawę, co musi poprawić, i podkreśla znaczenie współpracy z Dembélé. – Muszę oferować więcej w ofensywie, a przede wszystkim mieć większą precyzję techniczną. W ostatnim meczu z Danią straciłem wiele łatwych piłek. Muszę też poprawić komunikację z kolegami. Na szczęście mam przed sobą Ousmane’a Dembélé i obaj dobrze się znamy, ponieważ codziennie widzimy się na treningach Barcelony, ale niekoniecznie prosi się o to samo w klubie i w reprezentacji.

Koundé musi uważać w spotkaniu z Tunezją, ponieważ w przypadku otrzymania żółtej kartki nie mógłby zagrać w 1/8 finału. – Jeśli trener zdecyduje się mnie wystawić, zagram i dam z siebie wszystko, ale będzie to wymagało z mojej strony większej uwagi. Nie obniżę jednak swojego poziomu z tego powodu.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

W takim wypadku czy jest sens szukać PO?
Na PO Kounde, w środku Christensen z Araujo w obwodzie jeszcze jest Garcia + Raid, który mam nadzieję niedługo będzie pukał do 1 składu. Tym bardziej, że dobrze rozumie się z Dembele na boku.
konto usunięte

Bardzo lubię tego zawodnika. Cieszy mnie, że może grać jako stoper i na prawej obronie.

To dobrze

Fajny zawodnik. Ugodowy, nie robi problemów. Podkreślał przecież, że woli grać jako stoper, a jednak cieszy się, że może pomóc na innej pozycji. Obok Lewego, najlepszy transfer Barcy.