Kto będzie górą w przedwczesnym finale? FCBarca.com typuje!

Mateusz Doniec

27 listopada 2022, 10:30

3 komentarze

Fot. Getty Images

Dziś czeka nas między innymi hitowy mecz fazy grupowej między Hiszpanią a Niemcami. Jaki wynik w tym i w pozostałych dzisiejszych meczach typuje redakcja FCBarca.com?

Typy redakcji FCBarca.com

Krystian Cichocki:

Japonia - Kostaryka 2:0
Japonia pokazała, że stać ją na wygrywanie z najlepszymi. W pierwszym meczu pokonała Niemców 2:1 i pokazała wolę walki. Kostaryka została zmiażdżona przez Hiszpanię 0:7 i ciężko będzie im się podnieść po tak wysokiej porażce. Myślę, że Japonia spokojnie wygra to spotkanie 2:0 i przybliży się do awansu do kolejnej rundy.

Belgia - Maroko 2:1
Czerwone diabły miały trochę problemów z Kanadą i gdyby nie obrona rzutu karnego przez Thibaut Courtois, Belgia mogłaby stracić punkty. Maroko zagrało dobry mecz przeciwko Chorwacji w pierwszym spotkaniu na mundialu, ale to drużyna z Europy ma więcej atutów i wygra to spotkanie.

Chorwacja - Kanada 0:1
Kanadyjczycy potrafili przeciwstawić się jednej z najlepszych drużyn, czyli Belgii i o mało nie ukradliby im punktów. W swojej drużynie mają kilkoro ciekawych zawodników, którzy razem mogą osiągnąć sukces. Chorwacja zagrał przeciętny mecz przeciwko Maroku i wyczuwam tutaj niespodziankę w postaci wygranej Kanady 1:0.

Hiszpania - Niemcy 3:0
Drużyna Luisa Enrique zaprezentowała się znakomicie na tle, bądź co bądź, niezbyt wymagającego rywala i rozgromiła Kostarykę 7:0. Niemcy na pewno będą chcieli powalczyć z Hiszpanią, ale wątpię, że La Roja im na to pozwoli. Będzie to spotkanie, które zadecyduje o tym, czy nasi zachodni sąsiedzi pozostaną w turnieju w Katarze, czy też nie. Sadzę jednak, że to Hiszpania wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku, a Niemcy pożegnają się z mistrzostwami świata.

Mateusz Doniec:

Japonia - Kostaryka 2:0
Japończycy łatwo poradzą sobie z Kostaryką, która w meczu z Hiszpanią nie zaprezentowała chocby namiastki swoich umiejętności. Zmotywowany Japonia będzie chciała przybliżyć się do awansu.

Belgia - Maroko 2:1
Po wyrównanym pojedynku przeważy jakośc poszczególnych zawodników Belgii. Popopieczni Roberta Martíneza mają po spotkaniu z Kanadą spory materiał, na bazie którego muszą się poprawić. Spodziewam się, że zagrają lepiej niż z Kanadą, ale Maroko nie postawi łatwych warunków.

Chorwacja - Kanada 1:1
Obie drużyny strzelą w tym meczu po pierwszej bramce w turnieju... i na tym koniec. Spodziewam się ciekawego meczu, ale nie prognozuję gradu goli.

Hiszpania - Niemcy 0:2
Motywacja Niemców weźmie górę nad dobrymi nastrojami Hiszpanów po pierwszym meczu. Podopieczni Luisa Enrique będą mieli jeszcze drugą szansę na awans w meczu z Japonią, a dla Niemców to "walka o życie".

Darek Maruszczak:

Japonia - Kostaryka 1:0
W pierwszej kolejce Japończycy dali się pokonać Niemcom tylko z rzutu karnego, a ich organizacja gry z kontrataku mogła robić wrażenie. Z kolei Kostaryka nie pokazała kompletnie nic, więc trudno nie postawić na drużynę z Azji. Japonia jest dobrze przygotowana fizycznie i mentalnie, więc nie może wypuścić sobie z rąk świetnej sytuacji po zwycięstwie z Niemcami.

Belgia - Maroko 2:2
Przewiduję bardzo wyrównany mecz ze względu na słabszą postawę Belgii w meczu z Kanadą. Wtedy udało się wygrać, ale nic dwa razy się nie zdarza i Maroko zdoła wywalczyć cenny punkt, aby pozostać w grze.

Chorwacja - Kanada 1:1
Pierwszy gol Kanady w mundialu nadejdzie w starciu z Chorwacją, ale to nie wystarczy do pokonania doświadczonych wicemistrzów świata. Ten pojedynek również będzie bardzo zacięty.

Hiszpania - Niemcy 1:1
Rozpędzona La Roja nie da się pokonać Niemcom, którym brakuje ostatnio zwycięskiego genu. "Grają jak nigdy, przegrywają jak zawsze" - kiedyś te słowa były skierowane do Hiszpanii, ale w ostatniej kolejce można je przypisać do ekipy Hansiego Flicka. Tym razem nie przegrają, ale też nie uważam, żeby byli w stanie pokonać drużynę Luisa Enrique.

Bartosz Pluciński:

Japonia - Kostaryka 2:0
Japończycy, uskrzydleni zwycięstwem z Niemcami, pewnie rozprawią się z drużyną Keylora Navasa. Kostaryka mizernie zaprezentowała się w meczu z Hiszpanią i ta porażka zapewne nadal siedzi im w głowach.

Belgia - Maroko 3:2
Maroko postawiło się wicemistrzom świata - Chorwacji - w pierwszej kolejce, w dodatku ich skład pełny jest dobrych piłkarzy. Na Belgów to nie wystarczy, niemniej jednak przewiduję wyrównane widowisko z gradem goli.

Chorwacja - Kanada 1:0
Chorwatom bardzo trudno będzie powtórzyć niespodziewany wynik sprzed 4 lat. Ich pierwszy mecz nie porwał, a na ławce brakuje zawodników mogących dać potrzebny czasem impuls. Kanada nie powinna jednak sprawić niespodzianki i minimalnie przegra.

Hiszpania - Niemcy 2:1
Gavi i spółka mogą wyeliminować Niemców z dalszego udziału w turnieju już w drugiej kolejce (!) fazy grupowej. Przed mistrzostwami stawiałem, że reprezentacja prowadzona przez źle kojarzącego się kibicom Barçy Flicka będzie rozczarowaniem i tego się trzymam.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Niemcy wygrają bo są lepsi