Marca: Barcelona nie obawia się o przedłużenie umowy z Alejandro Balde [Aktualizacja 20:00]

Mateusz Doniec

24 listopada 2022, 19:00

Marca

2 komentarze

Fot. Getty Images

Dziennik Marca informuje, że celem Barcelony jest przedłużenie umowy z Alejandro Balde do 2027 roku z klauzulą wykupu w wysokości miliarda euro. Wbrew wcześniejszym doniesieniom dziennik zapewnia, że klub nie obawia się, że ze względu na udział 19-latka na mundialu negocjacje będą utrudnione.

Niespełna dwa tygodnie temu, gdy Luis Enrique ogłosił listę powołanych zawodników do reprezentacji Hiszpanii na mistrzostwa świata w Katarze, dziennikarz Gerard Romero informował, że dyrekcja sportowa FC Barcelony odetchnęła z ulgą na wieść, że Alejandro Balde nie znalazł się w kadrze. Klub miał obawiać się, że udział 19-latka na największej imprezie piłkarskiej utrudni negocjacje w sprawie jego nowej umowy.

Dwa tygodnie później Balde debiutuje w dorosłej reprezentacji Hiszpanii na mundialu w Katarze, zostając wcześniej powołanym w miejsce kontuzjowanego José Gayi. Wychowanek Barçy wszedł na boisko w 64. minucie meczu z Kostaryką i zdążył popisać się kilkoma typowymi dla siebie rajdami - po jednym z nich padł gol Gaviego. Czy dyrekcja sportowa Barcelony oglądała zatem ostatnie pół godziny pierwszego grupowego meczu Hiszpanii z przerażaniem?

Zdaniem dziennika Marca nie. Klub ma wierzyć, że świetna forma zawodnika zbiegająca się z debiutem w reprezentacji, i to na mundialu, nie zmieni jego woli co do pozostania na Camp Nou mimo zainteresowania ze strony innych klubów oraz faktu, że negocjacje z agentem 19-latka Jorge Mendesem mogą być trudne.

Celem FC Barcelony jest podpisanie nowego ważnego do 2027 roku kontraktu z Alejandro Balde z klauzulą wykupu w wysokości miliarda euro tak jak w przypadku Fatiego, Pedriego, Gaviego czy Ronalda Araujo. W obecnej umowie lewego obrońcy widnieje jednak i tak już wysoka kwota 500 milionów euro. Sam zawodnik wypowiedział się po spotkaniu z Kostaryką, że chce kontynuować karierę w Barcelonie, przyznając że trwają już w tej sprawie rozmowy. - Klub pracuje nad przedłużeniem mojej umowy. Ja chcę pozostać w Barcelonie. Co ma być, to będzie - przyznał świeżo upieczony reprezentant Hiszpanii.

Aktualizacja

20:00 Fabrizio Romano: Przedłużenie umowy z Alejandro Balde jest priorytetem Barcelony. Rozmowy zostaną wznowione po mundialu. Obie strony są nastawione pozytywnie. Barça jest pewna swego.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pique powiedział że Balde zostaje

Przedłużenie kontraktu z nim to priorytet...;)