Gavi: Gra z Pedrim to przyjemność

Mateusz Doniec

24 listopada 2022, 17:00

El Periodico

5 komentarzy

Fot. Getty Images

Po zachwycającym występie w meczu z Kostaryką Gavi porozmawiał z przedstawicielami mediów z grupy PRENSA IBERICA. 18-latek mówił m.in. o współpracy z Pedrim, trenowaniu pod okiem Luisa Enrique czy o porównaniach do legendarnego Pelé.

O Pedrim: Jest świetnym przyjacielem. Świetnie się bawimy poza boiskiem i ma to również odzwierciedlenie na boisku. To świetny piłkarz i dzięki niemu wszystko jest o wiele łatwiejsze. To sama przyjemność mieć go za kolegę z drużyny.

Kapitanowie: Atmosfera w zespole jest bardzo dobra, między młodymi zawodnikami, a także z weteranami. Kapitanowie: Busquets, Jordi i Koke dają nam bardzo dobre rady. Mamy wyjątkową chemię.

Luis Enrique: Jestem bardzo wdzięczny trenerowi i jego sztabowi za wiarę we mnie. Dają mi dużo pewności siebie, a taktycznie swoimi radami pomagają mi rozwijać się jako piłkarz. Mam jeszcze duży margines do poprawy i muszę ciężko pracować. Trener prosi nas, pomocników (interiores), abyśmy wchodzili w pole karne i próbowali zdobywać bramki. Jesteśmy drużyną i wszyscy musimy bronić oraz starać się strzelać gole.

Mecz z Niemcami: Wychodzimy z ambicją, aby wygrać każdy mecz. Nasz cel w spotkaniu przeciwko Niemcom będzie taki sam jak w przypadku Kostaryki. Jesteśmy zespołem z dużą ambicją i dajemy z siebie wszystko w każdym meczu, niezależnie od tego, kto jest przeciwnikiem.

Zbliżenie się do rekordu Pelé: To imponujące, że moje nazwisko pojawia się w pobliżu takich legend jak Pelé. Ważną rzeczą jest pomóc drużynie wygrać, rozgrywając wspaniały mundial. Żyję marzeniami. To cały czas trwa i nie możemy się zatrzymać. Musimy pracować na każdej sesji treningowej z tym samym entuzjazmem i chęcią podążania do przodu.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Kessie zjada takiego Gaviego na śniadanie.

Gavi to jest gość.
Ale ogólnie patrzac na młoda ekipę barcy to jak wszystko pójdzie dobrze to za 2-3 lata (troche więcej doświadczenia) będziemy mówić o kolejnym złotym pokoleniu.
Gavi, Pedri, Balde, Eric, Araujo, Farran.
Wszyscy poniżej 22-23 lat.