Ferran Torres podąża śladami Davida Villi

Mateusz Doniec

24 listopada 2022, 13:00

Mundo Deportivo, Opta, Cadena COPE

12 komentarzy

Fot. Getty Images

Wczorajszy dublet Ferrana Torresa w meczu reprezentacji Hiszpanii z Kostaryką sprawił, że 22-latek w wielu statystykach upodobnił się do legendarnego Davida Villi. Już sam przebieg kariery i styl gry upodabnia obu piłkarzy, a teraz okazuje się, że Ferran ma potencjał, aby pójść w ślady El Guaje, jeśli chodzi o dokonania strzeleckie w kadrze.

Między Ferranem Torresem a Davidem Villą widać wiele podobieństw: Obaj dali się poznać światu, grając dla Valencii, obaj trafili do Barcelony, obaj balansują między skrzydłem a „dziewiątką” i w końcu obaj notują świetne wyniki strzeleckie w reprezentacji Hiszpanii. Villa zapisał się na kartach historii kadry La Roja złotymi zgłoskami, będąc jej najlepszym strzelcem oraz kluczowym zawodnikiem w zwycięstwie na mundialu w RPA w 2010 roku. Ferran dopiero stawia pierwsze kroki na tej prestiżowej scenie, ale liczbami i dyspozycją w kadrze daje nadzieję kibicom na „powtórkę z rozrywki”.

Ferran strzelił we wczorajszym spektakularnym meczu Hiszpanii z Kostaryką dwa gole, dorównując najlepszym dotychczas strzelcom turnieju. Dwie bramki w Katarze zdobyli także Enner Valencia, Bukayo Saka, Mehdi Taremi i Olivier Giroud. Torres rozpoczął zatem marsz po koronę króla strzelców tych mistrzostw… dokładnie jak David Villa w 2010 roku (po pięć goli razem z Müllerem, Sneijderem i Forlanem).

Co więcej, dzięki tym dwóm bramkom Ferran Torres stał się dopiero trzecim hiszpańskim piłkarzem w historii, który zaliczył dublet w swoim debiucie na mistrzostwach świata. Jako pierwszy dokonał tego w 1934 roku José Iraragorri w meczu przeciwko Brazylii, a jako drugi… David Villa w meczu z Ukrainą w 2006 roku!

A to jeszcze nie koniec. Jak wyliczył w Cadena COPE Pedro Martin, Ferran zdobył już 15 goli w 32 występach w barwach reprezentacji Hiszpanii. Dokładnie taki sam wynik uzyskał na pewnym etapie reprezentacyjnej kariery… David Villa! Legendarny napastnik ostatecznie zakończył karierę w kadrze La Roja z wynikiem 59 goli w 98 meczach. 22-letni Ferran Torres ma zatem wszystko w swoich rękach, aby spróbować dorównać, a może nawet przebić dokonania Villi, najlepiej zaczynając do wygrania tegorocznego mundialu!

Zawodnicy, którzy potrzebowali najmniej meczów na strzelenie 15 goli dla reprezentacji Hiszpanii

1. Lángara - 9 meczów

2. Di Stéfano - 17

3. Zarra - 18

4. Morientes - 21

5. Luis Regueiro - 22

6. Raúl - 27

7. Morata - 29

8. Butragueño - 31

9. David Villa i Ferran Torres - 32

 

 

 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Typ strzelił ogórkom i już się go porównuje do byłej gwiazdy?
Niech może pokaże coś konkretnego najpierw.

Mimo bramek nie zagrał jakoś szałowo na tle tak słabego rywala porównując z partnerami z ofensywy.

Ferran mimo strzelenia dwóch bramek, wyglądał wczoraj najgorzej pośród Hiszpanów. Szczególnie było to widoczne w pierwszej połowie kiedy czarował Pedri, świetnie grał Gavi, Olmo czy Asensio. U Ferrana natomiast straty i niedokładne podania. Te dwie bramki trochę zakłamują rzeczywistość, ale może w końcu dodadzą mu pewności siebie.

Pod wzgledem czysto pilkarskim nie wypada ich nawet porownywac. Pan Pilkarz David Villa.

Mamo kup mi villę,
mamy villę w domu
villa w domu: ferran

Niech zacznie jeszcze dla Barcelony strzelać to będzie komplet