Barça Femení pokonuje Bayern na Camp Nou

Mateusz Doniec

24 listopada 2022, 21:00

Sport

1 komentarz

Fot. Getty Images

Piłkarki Barcelony znów zrobiły show na Camp Nou. Barça Femení pokonała Bayern dzięki trzem golom Geyse, Aitany i Piny w świetnej drugiej połowie. Na stadionoi zebrało się 46 967 kibiców, co jest nowym rekordem liczby widzów w fazie grupowej Ligi Mistrzów kobiet.

Każda z drużyn starała się grać swoje. Blaugrana starała się utrzymywać się przy piłce, a szczególnie dbały o to Irene Paredes i Mapi León. Z kolei Aitana i Patri były bardzo aktywne w ofensywie. Zawodniczki Bayernu grały głównie z kontrataku. W pierwszych 45 minutach 46 967 kibiców (rekord fazy grupowej kobiecej LM) nie zobaczyli jednak żadnej bramki. Barça dominowała w grze i okazjach strzeleckich, ale nie była skuteczna. Najlepszą szansę w pierwszej połowie miała Aitana, która oddał strzał ze skraju pola karnego, po którym piłka trafiła w poprzeczkę.

Druga połowa nie mogła rozpocząć się lepiej. Barça wyszła ma murawę na wyższym biegu. Geyse wykorzystała wybicie piłki Grohs i skierowała ją do bramki głową, otwierając tym samym wynik spotkania. Niedługo potem Aitana zdobyła drugiego gola po podaniu od Rolfö. Pina włączyła się do zabawy, zdobywając wspaniałego gola na 3:0.

Barça Femení zanotowała zatem trzecie zwycięstwo w trzecim meczu fazy grupowej i przewodzi w tabeli z 9 punktami na koncie. Za nią plasuje się Bayern (6 p.) oraz Benfica i Rosengard (po 0), które mierzą się ze sobą dzisiaj o 21.

 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Brawo dziewczyny! Widziałem 20 min pierwszej połowy. Tak cisnęły, jak Barca męska za czasów Guardioli. Oby tak dalej!