Un Toc de La Rambla #112: Kontrowersyjny mundial czas zacząć

Redakcja

20 listopada 2022, 10:00

2 komentarze

Zapraszamy na 112. odcinek Un Toc de La Rambla – podcastu FCBarca.com, w którym poruszamy najświeższe i najgorętsze tematy. Tym razem rozmawialiśmy o startującym dziś mundialu i kontrowersjach, którymi jest podszyty.

Gdy 2 grudnia 2010 roku prezydent FIFA Sepp Blatter ogłaszał, że mundial w 2022 roku zorganizuje Katar, przewodniczący tamtejszego komitetu organizacyjnego powiedział: "Dziękujemy za wsparcie. Będziecie dumni z nas, będziecie dumni z całego Bliskiego Wschodu". Niestety w dniu startu tej najważniejszej piłkarskiej imprezy wydaje się, że impreza ma więcej cieni niż blasków i już teraz więcej mówi się o pozaboiskowych aspektach mistrzostw niż o formie poszczególnych drużyn.

Nietypowa pora rozgrywania czempionatu, która kompletnie stawia na głowie cały kalendarz rozgrywek, oskarżenia o korupcję bogatych szejków już na etapie wyłaniania gospodarzy turnieju, katastrofalne warunki pracy dla robotników budujących mistrzowskie areny, homofobiczne wypowiedzi katarskiego ambasadora mistrzostw oraz zdecydowanie zbyt daleko idąca inwigilacja kibiców podczas pobytu w Katarze - to najważniejsze problemy i najciemniejsze strony mundialu. Dodając do tego doniesienia o „kupowaniu” kibiców przez władze Kataru czy też zdjęcia pokazujące miejsca noclegowe dla kibiców, wyłania się absurdalny obraz obrzydliwie bogatego kraju spełniającego zachciankę ludzi nim rządzących, w której kibicena całym świecie są zupełnie zbędnym elementem.

  • Kontrowersyjny mundial czas zacząć
  • Skandal goni skandal
  • Money, money, money...
  • Atmosfera piłkarskiego święta czy abstrakcyjny turniej?
  • Faworyci do wygranej

Un Toc de La Rambla możecie znaleźć na platformie YouTube, a także Spotify, Anchor i wielu innych.

Zapraszamy do odsłuchu! Koniecznie zostawcie komentarz, łapkę w górę pod filmem, podzielcie się odcinkiem ze znajomymi i motywujcie nas, subskrybując kanał. Zapraszamy również na platformę Patronite, gdzie każdy z Was może dołożyć cegiełkę do rozwoju Waszego ulubionego serwisu dotyczącego Barcelony!

ProwadzącyRafał Kowalczyk (@rkowalczyk7)
GośćMaciej Miko (@MacMiko69)

Wszystkie odcinki podcastu znajdziecie także na platformach:

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

I kto to mówił że nie będzie kibiców. Bo nikt nie przyjedzie. Atmosfera na stadionach jak na lidze mistrzów. I to napewno nie są wynajęci klakierzy.

COVID-19 - QATAR-22