Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Dariusz Maruszczak

9 listopada 2022, 07:51

36 komentarzy

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

„Trzy duże punkty” – Mundo Deportivo relacjonuje, że Barça w dziesiątkę dokonała remontady w meczu z Osasuną po wyrzuceniu z boiska z Lewandowskiego i udaje się na przerwę jako lider. Gil Manzano uznał gola Osasuny po klarownym faulu i wyrzucił z ławki Piqué podczas jego pożegnania z futbolem. Egzamin podczas kryzysu Atlético przed przerwą na mundial. Setien zmierzy się z rosnącym Espanyolem. Aday Mara, 17-letni Hiszpan mierzący 220 centymetrów, którego obserwuje NBA. Bliskość mistrzostw świata wystawia rachunek Realowi Madryt. Remontada Girony w starciu z ostatnią drużyną w tabeli, aby dalej wzrastać.

„Heroiczne” – Sport podaje, że Barcelona będzie liderem podczas świąt Bożego Narodzenia. Barça uzyskała zasłużoną remontadę w dziesiątkę i zapewniła sobie pierwsze miejsce podczas przerwy. Blaugrana, mimo wyrzucenia Lewandowskiego, odwróciła wynik po golach Pedriego i Raphinhi. Girona zareagowała i wykorzystała starcie z ostatnim zespołem w tabeli do zdobycia punktów. Setien gra o wszystko na Cornelli. Piqué i Shakira doszli już do porozumienia ws. rozwodu. Na samej górze zapowiedzi felietonów: „Remontada z mistrzowskim duchem”, „Trzeba dobrze się ruszać (i szybko) w Brazylii”, „Ostatnia podróż”.

„Duma” - L’Esportiu donosi o imponującej odpowiedzi Barcelony, która pokonała wszystkie przeciwności, odrobiła wynik 0:1 po golach Pedriego i Raphinhi oraz podejdzie do przerwy mundialowej na fotelu lidera. Gil Manzano nie zobaczył klarownego faulu przy golu Osasuny, dał czerwoną kartkę Lewandowskiemu i w przerwie Piqué, który był zmiennikiem podczas swojego pożegnania. „Remontada, aby spojrzeć w górę” – Girona przezwyciężyła słaby początek oraz błędnie anulowanego gola i odniosła pierwsze zwycięstwo na wyjeździe. „W domu powinno skończyć się dobrze” – Villarreal Setiena ostatnim ligowym rywalem Espanyolu przed przerwą. Bagnaia pierwszym Włochem od 50 lat, który zdobył mistrzostwo MotoGP z marką ze swojego kraju.

„Barcelona pojedzie na mundial jako lider” – Marca informuje, że Barça wygrała w dziesiątkę i prześpi się z pięcioma punktami przewagi nad Realem. Lewandowski został wyrzucony z boiska, a dziś otrzyma swój drugi Złoty But. Piqué zobaczył czerwoną kartkę podczas swojego pożegnania. „Jesteśmy kandydaturą z największymi gwarancjami” – wywiad z Fernando Gomesem, prezesem portugalskiej federacji, która wraz z Hiszpanią i Ukrainą aspiruje do organizacji mundialu w 2030 roku. „Nie będzie akceptowany żaden rodzaj dyskryminacji” – prztyczek w stronę Kataru. Nowy hamulec ze strony UEFA dla Superligi. „W centrum uwagi” – Vinícius znów był na celowniku rywali w meczu z Rayo i został wytrącony z równowagi. Wydarzenie Madrid Horse Week wraca na targi w Madrycie. „Wygrać lub wrócić do domu” – hiszpańskie piłkarki ręczne grają z Niemkami.

„Mundial hamuje Real” – AS pisze o alarmującym dołku piłkarzy, którzy mają pewną obecność w Katarze. Tylko Asensio, który nadal walczy o miejsce, podniósł swój poziom w ostatnich pojedynkach. „Ocalała Barca” – Katalończycy w dziesiątkę odrobili straty w Pampelunie po wyrzuceniu z boiska Lewandowkiego. Piqué zobaczył czerwoną kartkę bez gry podczas swojego pożegnania. „Setien się ratuje” – Roig utrzymuje go na stanowisku po spotkaniu z trenerem i drużyną. „Koke przychodzi na ratunek” – kapitan wraca w pełni kryzysu przed meczem z Mallorcą Aguirre i Muriqiego. Szczyt ws. Superligi skończył się źle. UEFA odrzuca porozumienie, podczas gdy obie strony mają wobec siebie wyrzuty. Żeński Klasyk zaostrza zamieszanie w reprezentacji Hiszpanii.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pięknie się to czyta. Nie dość, ze plan wykonany to jeszcze naprawdę nasi zawodnicy pokazali charakter! Brawo zespole
« Powrót do wszystkich komentarzy