Frenkie de Jong: Lewandowski znów zrobił rożnicę

Mateusz Doniec

30 października 2022, 09:00

BarcaTV+

6 komentarzy

Fot. Getty Images

Frenkie de Jong przyznał w rozmowie pomeczowej, że zwycięstwo po golu w końcówce daje drużynie spore pokłady wiary. Holender stwierdził także, że widać w drużynie zmęczenie po tak napiętym kalendarzu.

[Barça TV] Zawsze dobrze jest wygrywać, ale w taki sposób chyba jeszcze lepiej...

Frenkie de Jong: Tak, tak. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i bardzo zadowoleni z tych trzech punktów. Daje nam to spory zastrzyk morali po eliminacji z Ligi Mistrzów. Było trudno, szczególnie w drugiej połowie, ale myślę, że to zasłużony wynik.

Czy po tym meczu z Bayernem to coś więcej niż zwycięstwo?

Wygrywanie w taki sposób daje spore morale i wiarę drużynie. Dużo dziś cierpieliśmy, ale jeśli na końcu wygrywasz, daje ci to wielką wiarę.

Czego zabrakło, aby strzelić gola wcześniej?

Myślę, że szczególnie w pierwszej połowie mieliśmy... możliwości, aby stworzyć dogodne okazje, ale zawodziliśmy w ostatnim podaniu i podejmowaliśmy złe decyzje przed bramką. Uważam, że tego właśnie brakowało w pierwszej części.

Co sądzisz o bramce Lewandowskiego po podaniu Raphinhi?

Bardzo się cieszymy, że mamy go w zespole. Dziś znów zrobił rożnicę.

To kwestia wiary?

Tak, potrzeba sporo wiary. Trzeba starać się strzelić gola do ostatniej minuty i to zrobiliśmy. Myślę, że widać było, że zespół był trochę zmęczony ze względu na terminarz.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zdecydowanie powinien grać na pozycji defensywnego pomocnika, trzeba zmienić styl ze spokojnego i powolnego rozgrywania na szybszy, bardziej bezposredni. De Jong potrafi przechodzić przez linie przeciwnika, destabilizuje przez to ustawienie rywala. Z nim gra jest bardziej nieprzewidywalna, czas zdecydowanie na niego postawić

Lewandowski ma się dobrze, tylko pytanie dlaczego Frenkie nie robi tej różnicy w środku pola

W tym meczu Frankie czasami przesadzał z holowaniem piłki ale przynajmniej jest bardziej mobilny niż nasz słup Busi który jest tylko pośrednikiem między podaniami.

Co powiecie ostatnio na formę FDJ?
Mi zaczyna znowu imponować, nie jest to jeszcze poziom, jaki jest w stanie osiągnąć, ale progress widoczny.

No i uratował trenera, po raz kolejny.