Simone Inzaghi: Został nam tylko jeden krok do awansu

Dariusz Maruszczak

13 października 2022, 00:40

AS

15 komentarzy

Fot. Getty Images

Trener Interu Simone Inzaghi podczas konferencji prasowej po meczu z Barceloną był zadowolony z gry swojego zespołu i przyznał, że Nerazzurrim wystarczy jeszcze tylko jeden krok do awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Jesteś zadowolony z wyniku?
Tak, ale trochę nam szkoda, ponieważ mieliśmy wiele okazji. Gratulowałem zespołowi jego agresji, determinacji i zdecydowania w grze, zarówno w Mediolanie, jak i tutaj.

Czy ten wynik można uznać za historyczny wyczyn?
Rozegraliśmy wspaniałe spotkanie. Nigdy nie wygraliśmy na Camp Nou, a dziś byliśmy bardzo blisko. Ten remis był wyczynem, choć jeszcze nie awansowaliśmy.

Czy to może być punkt zwrotny dla zespołu?
Może tak być, ale brakuje nam ostatniego kroku. Od jedenastu lat nie awansowaliśmy do fazy pucharowej. Brakuje nam ostatniego kroku i mamy nadzieję, że zrobimy go przed naszymi kibicami.

Jak oceniasz Barcelonę?
To świetny zespół ze znakomitym trenerem. Problem, jaki miała, jest taki, że napotkała Inter na swoim poziomie. W pierwszej połowie nie graliśmy zbyt dobrze na poziomie technicznym, ale w drugiej połowie się poprawiliśmy i doprowadzaliśmy piłkę do napastników. Była poprzeczka, wspaniałe parady Ter Stegena...

Uważasz, że graliście z Barceloną jak równy z równym?
Tak. Nie graliśmy defensywnie. Graliśmy z otwartą przyłbicą. To prawda, że myślałem o zrezygnowaniu z jednego napastnika, ale byłby to zły sygnał dla zespołu. Graliśmy lepiej niż w Mediolanie.

Czy to była zemsta wobec tych, którzy nazywają cię defensywnym trenerem?
W Hiszpanii mnie znają i wiedzą, jaka jest moja kariera. Nie uważam tego za rewanż.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Co on gada nie grali defensywnie? To kto postawił 10 chłopa we własnym polu karnym ?

Zasługa strzelonych bramek przez inter był Pique, sergio i Eric. Teraz można gdybać. Ale gdyby zamiast pique był Araujo to prawdopodobnie 2-och bramek inter by nie Strzelił. Niestety trzeba się pogodzić że po mundialu Barcą zagra w LE i najlepiej jakby to wygrali. Trzeba wygrać te 2 ostatnie spotkania w LM dla siebie i ewentualnie liczyć na cud ze inter nie wygrać z Czechami

Taaa... I 1/8smej wpierdziel w dwumeczu... Ot Twój cały inter.. :) Obym się nie mylił!

Równy z równym? 1-0 i 3-3 to chyba byli lepsi co nie?