Pedri: Lewandowski pracuje tak ciężko, jakby miał 19 lat

Dariusz Maruszczak

7 października 2022, 17:45

TVE, MD

5 komentarzy

Fot. Getty Images

Pedri udzielił wywiadu telewizji TVE, w którym wypowiedział się na temat kilku bieżących kwestii. Zwraca uwagę jego podziw dla pracowitości Roberta Lewandowskiego.

­– Lewandowski zawsze to robił, strzelał wiele goli, chociaż robił to trochę dalej, w Bayernie. To, jak trenuje i gra, jest autentycznym szaleństwem, pracuje tak ciężko, jakby miał 19 lat. Posiadanie go w zespole jest spektakularne – wyznał Kanaryjczyk.

­Pedri nie chciał za to przesadnie komentować braku podyktowania jedenastki dla Barcelony w ostatnim spotkaniu Ligi Mistrzów. – Wszyscy widzieli, co stało się w meczu z Interem ­– powiedział.

Pomocnik zwraca uwagę na znaczenie letnich wzmocnień i jest optymistą w kontekście przyszłości. – Transfery były dla nas spektakularne, dają nam dużo siły ognia z przodu i solidność z tyłu. Bardzo chcemy kontynuować te wyniki w LaLidze i poprawić rezultaty w Lidze Mistrzów.

Pedri był pytany o znaczenie Xaviego. – Od pierwszego dnia, gdy przybył, obdarzył mnie dużym zaufaniem. Zawsze oglądałem jego futbol w Barcelonie i staram się go naśladować oraz wcielać w życie to, co nam przekazuje. To zaufanie wobec mnie i młodych piłkarzy jest dla nas bardzo ważne. Ma klarowne pomysły i chce wygrywać.

­Nie brakowało też odniesień do reprezentacji Hiszpanii i zbliżającego się mundialu. – Jesteśmy bardzo młodą reprezentacją o dużej przyszłości, ale też teraźniejszości. Wszyscy, którzy przyjeżdżają na kadrę lub mogą na nią przyjechać mają wspaniały poziom. Dla mnie Luis Enrique powinien zostać. Jeden z graczy już powiedział, że idziemy z trenerem na śmierć. Wiele nam daje i mam nadzieję, że będzie mógł nam pomagać przez długi czas. To będzie piękny mundial, chociaż trochę inny ze względu na termin turnieju. Zobaczymy, jak się potoczy. Argentyna i Brazylia radzą sobie świetnie, są bardzo mocne, przede wszystkim Argentyna z Messim będzie miała wielką ochotę na wygranie tego mundialu. Jest też Neymar, który ma ogromne umiejętności.

Pedri nie chciał wskazywać, kto ma większe szanse na zwycięstwo w Klasyku. – Nie ma faworyta. Postaramy się zrobić wszystko, żeby wygrać i zgarnąć trzy punkty.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

No, fajnie. Fajne wywiady, miłe ale pokażcie efekty, a nie pierdolety...

Pytanie co robi reszta?! Gdzie się podziała ta intensywność z Monachium ?

I to że obserwują Lewego jak się prowadzi i jak cięzko pracuje, ile ma lat! + mają śwadomość ile osiągnął w piłce to jest jeszcze jeden kolosalny plus dla Barcelony. Mamy teraz sporo młodych którzy potrzebują dobrego wzorca w tym aspekcie bo myślę że dawno takiego po prostu w Barcelonie nie było (wzorca).

Za to 19 latki trenują jakby mieli wiek Lewego. Niech patrzą i się uczą tej etyki pracy.

I obyś Ty z kolegami trenował tak samo.