Marcos Alonso: Mamy drużynę, która jest gotowa walczyć o wszystko

Bartosz Pluciński

3 października 2022, 19:25

YT: MARCA

2 komentarze

Fot. Getty Images

Przed meczem z Interem w Lidze Mistrzów do udziału w konferencji prasowej został wyznaczony Marcos Alonso. Obrońca został zapytany m.in., czy liczył na możliwość częstszej gry.

[Alfredo Martínez, Onda Cero] Czy Barça może wygrać Ligę Mistrzów w tym sezonie?

Mamy jutro trudny mecz, musimy być skupieni, by zdobyć trzy punkty. Jesteśmy jednak w dobrym momencie. Jest trochę za wcześnie, żeby mówić o zdobyciu Ligi Mistrzów.

[Marta Ramon, RAC1] Zadebiutowałeś w bardzo wymagającym meczu w Monachium. Jak przebiega twoja adaptacja w nowej drużynie? Czy dużo cię to kosztuje?

Powoli się adaptuję, poznaję trenera i kolegów. Jestem szczęśliwy, wykonuję swoją pracę. Jestem do dyspozycji trenera.

[German García, Radio Nacional] Co sądzisz o graniu na innej pozycji niż lewa obrona, np. na środku defensywy?

To nie byłby pierwszy raz. Moim celem jest gra, będę występował tam, gdzie wskaże trener. Postaram się pomóc drużynie na każdej pozycji.

Awansowaliście na pierwsze miejsce w tabeli. Czy to wam jakoś pomaga w kwestii pewności siebie i morale?

To świetna informacja, ale liczy się to, jak to będzie wyglądać na koniec sezonu. Staramy się poprawiać i liczymy, że wyniki przyjdą.

[Francesc Latorre, TV3] Czy mecz z Interem jest jak faza pucharowa ze względu na szanse awansu lub jego brak?

Wiemy, że to będzie istotny mecz z trudnymi przeciwnikami. Są silni fizycznie, mają dużo jakości w ataku, będą trudni do pokonania. Niemniej jednak dobrze trenujemy i podchodzimy do tego spotkania w dobrym momencie. Wiemy, jak ważne jest zdobycie jutro trzech punktów.

[dziennikarz z Włoch] Czy podchodzicie do tego meczu jako faworyci? Czego oczekujecie od Interu?

Obecnie nie ma żadnych faworytó. Inter ma dobry skład, rozegrał dobry poprzedni sezon, ma jakościowych zawodników z przodu. To na pewno będzie trudne spotkanie.

[Rai] W przeszłości mówiło się o twoim powrocie do Włoch, być może do Interu. Na ile było to prawdziwe? Byłeś blisko Interu?

To prawda, że dużo się mówiło. Włochy zawsze będą mi bliskie. Miałem możliwość gry w tym kraju, ale zdecydowałem, żeby wrócić do Hiszpanii. Gdy pojawiła się oferta z Barcelony, nie słuchałem innych. Jestem bardzo szczęśliwy, że tu jestem.

[Edu Polo, Mundo Deportivo] Czy zauważyłeś entuzjazm kolegów związany z chęcią ponownego odniesienia ważnego zwycięstwa w Lidze Mistrzów?

Mamy drużynę, która jest gotowa walczyć o wszystko. Mamy motywacje i chęci. Musimy sprawić, że nasza praca przyniesie efekty na boisku.

[Adria Albets, Cadena SER] Czy Lewandowski cię w jakiś sposób zaskoczył? Czy uważasz, że jest najlepszą "9" świata?

Prawda jest taka, że miałem już okazję z nim rywalizować i cierpieć z jego powodu. Nie zaskoczył mnie, ale bez wątpienia uważam, że jest jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym. Jest bardzo ważny dla tego zespołu, mam nadzieję, że utrzyma formę.

[Helena Condis, Cadena COPE] Macie trzech lewych obrońców. Jak wygląda sytuacja Jordiego Alby? Jak się dogadujecie?

Mamy dobre relacje. Nie tylko z piłkarzami z tej samej pozycji, ale ogólnie ze wszystkimi. Atmosfera jest bardzo dobra, rywalizacja również, co ma odzwierciedlenie na boisku.

[Bernat Soler, Catalunya Radio] Czy oczekiwałeś, że będziesz grał więcej?

Dopiero tutaj przyszedłem. Każdy chciałby grać w każdym meczu, ale jak mówiłem wcześniej, moim zadaniem jest gra wtedy, kiedy zadecyduje trener. Zobaczymy, czy będę grał więcej, ale jestem szczęśliwy.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mecz Betis - Barcelona możesz obejrzeć w serwisie Canal+ online.

https://bit.ly/LaLiga_wznowienie

Ogólnie to Alonso to taki Roberto tylko że nie nasz. Na pojedyncze ważne mecze może to być fajna opcja