Sport: Barcelona nadal obserwuje sytuację José Gayi

Dariusz Maruszczak

28 września 2022, 22:00

Sport

13 komentarzy

Fot. Getty Images

Doniesienia łączące José Gayę z Barceloną w ostatnich miesiącach nieco ucichły i wydaje się, że lewy obrońca przedłuży kontrakt z Valencią. Jak informuje jednak dziennik Sport, Barça cały czas śledzi sytuację zawodnika Los Che.

Dyrekcja sportowa obserwuje rynek w poszukiwaniu okazji, a jedną z takowych mógłby być w czerwcu przyszłego roku José Gaya. 27-latkowi wygasa kontrakt z Valencią, a możliwość pozyskania zawodnika tego kalibru jest bardzo kusząca dla Dumy Katalonii. Zdaniem Sportu Barcelona uważa Gayę za idealnego piłkarza do zastąpienia Jordiego Alby, który powoli schodzi ze sceny. 18-krotny reprezentant Hiszpanii negocjuje jednak przedłużenie kontraktu ze swoim klubem i choć nie zawarto jeszcze porozumienia, Barça zdaje sobie sprawę, że priorytetem gracza jest pozostanie na Mestalla.

Gaya czuje się bardzo związany z Valencią i nie na darmo jest jej kapitanem. Strony nie uzgodniły jeszcze warunków współpracy w zakresie wynagrodzenia, lat kontraktu i klauzuli odejścia, ale piłkarz i klub mają wolę dopięcia porozumienia jeszcze przed mundialem w Katarze. Według Sportu Barcelona mimo to daje 27-latkowi do zrozumienia, że dalej jest nim zainteresowana, a w przypadku przybycia na Camp Nou zawodnik miałby odgrywać w ekipie wiodącą rolę. Wiele zależy więc od podejścia Gayi i jego lojalności względem Valencii, a także tego, czy Los Che zaprezentują mu poprawioną ofertę. Być może jakimś argumentem ze strony Blaugrany byłoby ewentualne odejście konkurencji w postaci Jordiego Alby.

Barcelona ma obecnie trzech lewych obrońców, ale co do żadnego nie ma pewności, czy może być podstawowym piłkarzem na dłuższą metę. Wszystko wyjdzie w trakcie rozgrywek. Sport uważa, że Barça mogłaby wejść do gry o Gayę od stycznia, jeśli zawodnik do tego czasu nie przedłuży kontraktu z Valencią. Dużym zwolennikiem sprowadzenia 27-latka jest Mateu Alemany.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ależ mamy czasy, jeszcze nie tak dawno był ogromny deficyt lewych obrońców, teraz przeszliśmy na prawą stronę. Cieszy zainteresowanie Gayą zakładam w opcji "w razie czego" gdyby miał Alba odejść albo Balde połamać. Szkoda, że dalej na poważnie nie ma tematu jakiegoś PO, chociaż sam nie wiem kto miałby być kandydatem lepszym od Araujo/Kounde. Ten Foyth przeżywa dobry okres, ale na jak długo to nie mam przekonania (tak jak do całego Villarealu).
Btw. boli mnie brak konkretów na prawej stronie, bo jednak para stoperów Araujo i Kounde to moje marzenie, a w przypadku ich dosyć młodego wieku myślę, że powinni głównie tam występować, żeby nie skończyć jako wszechstronny piłkarz, który na każdej pozycji może dać max 75% swojego potencjału. Pożyjemy zobaczymy, na razie to nie mamy żadnego z nich.

moim zdaniem trzeba całkowicie postawić na Balde i go rozwijać a na rezerwe niech zostanie ten Alonso, przynajmniej nie marudzi (jak na razie) odnośnie swojej roli

Ploty, wg mnie zostanie w Valencii. My mamy 3 kontrakty i nagle 4ty?

TO niech się odwiązuje od tej Valencii

I bardzo dobrze albo Grimaldo a na prawą czytałem że Trent A-A ale to niemożliwe nawet w ssnach.

i na obserwacji niech się skonczy.
gość od 2 sezonów kopie się po czole.

Gaya oraz Balde w przyszłym sezonie :)