Mundo Deportivo: Xavi prosi Ansu Fatiego o cierpliwość

Maciej Łoś

28 września 2022, 11:00

Mundo Deportivo

8 komentarzy

Fot. Getty Images

Sytuacja Ansu Fatiego jest jedną z najważniejszych kwestii, o których myśli Xavi Hernández. Szkoleniowiec wierzy, że Hiszpan wróci na swój najwyższy poziom, ale jednocześnie musi zachować cierpliwość.

Ansu Fati stracił niemal dwa sezony z powodu kontuzji, które wyraźnie odbiły się na jego formie. Choć do gry wrócił w maju, jego kolano jest już w pełni sprawne i pracował bardzo ciężko w wakacje, to wciąż nie wrócił do swojej najlepszej dyspozycji. Xavi jest jednak spokojny i stara się wprowadzać Hiszpana krok po kroku. Z ośmiu dotychczas rozegranych meczów skrzydłowy zaledwie raz zagrał w pierwszej jedenastce w starciu z Viktorią Pilzno. Szkoleniowiec zdaje sobie sprawę, że choć Fati ma ogromne chęci, to musi zachować cierpliwość i niczego nie przyśpieszać.

W przeciwieństwie do zeszłego sezonu, Xavi ma do dyspozycji wiele opcji w ataku i nie musi niepotrzebnie ryzykować zdrowiem Fatiego jak miało to miejsce w zeszłym roku, co doprowadziło do kolejnej kontuzji zawodnika. Trener zdaje sobie sprawę, że niespełna 20-letni Hiszpan ma przed sobą całą karierę i musi spokojnie wrócić na swój poziom. Fati chciałby grać więcej z powodu zbliżającego się mundialu w Katarze. Luis Enrique nie powołał go na ostatnie zgrupowanie, co na pewno nie dodało skrzydłowemu optymizmu przed podaniem ostatecznej listy nazwisk na wyjazd na mistrzostwa świata. Z drugiej strony, jeśli Fati się na niej nie znajdzie, będzie mógł przepracować kilka tygodni w klubie i jeszcze lepiej przygotować się na 2023 rok, a to mogłoby mu pomóc w odzyskaniu najlepszej formy.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ważne, że jest zdrowy. Ten sezon ma być przejściowy. Bez zbędnego narażania się.

Niestety, ale to już nie jest kwestia formy a głowy. Widać, że nie angażuje się tak jak kiedyś i nigdy nie wróci na dobry poziom. Czasami tak bywa, nie on pierwszy i nie ostatni. Tylko głupio z ta 10 na jego plecach wyszło.

Ja tam bym wolał właśnie żeby na mundial nie pojechał

pie***** po prostu Xavi woli grać Demebele i Raphinia i ma jakiś romans z Ferranem, bo inaczej nie można wyjaśnić czemu on dostaje tyle szans. Fati jest zmieninikiem i trzeba to jakoś wytłumaczyć - jakoś nie wydaje mi się żeby miał spadek formy w stosunku do tego co grał wcześniej

Ja mam nadzieję, że Ansu "straci" mundial i ten sezon na powolne budowanie formy, ale zaowocuje to w kolejnych.
konto usunięte

Spokojnie, jeszcze wiele bramek dla nas wcisnie.