Ronald Koeman: Pedri jest fantastyczny

Mateusz Doniec

24 września 2022, 19:00

Football Daily, AS

6 komentarzy

Fot. Getty Images

Były trener FC Barcelony Ronald Koeman udzielił krótkiego wywiadu na kanale YouTube'owym Football Daily. Holender opowiedział, jak wyglądały jego początki współpracy z Pedrim, którego bardzo wychwalał, podobnie jak Pepa Guardiolę. 59-latek skomentował także jak wygląda obecna Barcelona w porównaniu do jego okresu na ławce trenerskiej.

Pedri: Kiedy przybyłem jako trener, nie znałem Pedriego, ponieważ został dopiero co sprowadzony z Las Palmas. Klub powiedział mi: "'Zobaczymy, czy jest dobry podczas presezonu. Jeśli nie, niech idzie na wypożyczenie". Po dwóch treningach powiedziałem klubowi: "Pedri zostanie i nie zdziwię się, jeśli za kilka tygodni będzie zawodnikiem wyjściowej jedenastki. To talent, który w wieku 18 czy 19 lat jest idealny. Jest doskonały pod względem technicznym, ma dobrą wizję gry i jest normalnym człowiekiem... jest fantastyczny,

Guardiola: Jest moim dobrym przyjacielem. W poprzednim sezonie, po meczu City z Liverpoolem w Manchesterze, zjedliśmy razem kolację, a on cały czas gadał, gadał i gadał o futbolu. On oszalał na punkcie piłki. Nie wiem, jak on może to utrzymywać przez tak długi czas. Ma mnóstwo energii. Piłkarze lubię takich trenerów, z takimi pokładami energii. W taki sposób sam też grał. On stara się zmienić futbol.

Obecna Barca: Barcelona sprowadziła teraz mnóstwo dobrych zawodników. Być może mój okres trenowania Barcelony przypadł na najgorszy moment w historii klubu pod względem finansów. Był wtedy covid… no i straciliśmy Messiego, straciliśmy Griezmanna…I tak miałem szczęście, bo mieliśmy dobrych młodych piłkarzy, ale nadal nie mieliśmy wystarczająco zawodników w ataku. Zobaczymy, co wydarzy się w tym sezonie.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Koeman stawiał na młodych, bo też nie miał wielkiego wyboru. Dzięki temu wielu młodych wypłynęło, np. Jutgla, Abde. Trafił na słabe finansowo, ekonomicznie i instytucjonalnie czasy, ale jakieś tam podwaliny pod obecną Barcelonę podłożył. Z perspektywy czasu wygranie CdR w takich okolicznościach również należy rozpatrywać w kategoriach sukcesu (wiem, byli jeszcze Messi i Griezmann). Był legendą jako piłkarz, ale jako trener nie dane mu było tego powtórzyć (brak poparcia ze strony Laporty i spółki). Jako człowiek to jednak zawsze był i jest prawdziwy CULE.

Z Pedrim mu się udało. Tego nikt mu nie odbierze.