El Mundo ujawnia zarobki Antoine’a Griezmanna w Barcelonie

Dariusz Maruszczak

23 września 2022, 23:24

El Mundo

22 komentarze

Fot. Getty Images

El Mundo opublikowało dziś wieczorem kolejną porcję doniesień w ramach cyklu "Barcaleaks" po dotarciu do poufnych klubowych informacji poprzez wyciek materiałów zgromadzonych przy okazji śledztwa ws. Barcagate. Tym razem informacje dotyczą zarobków Antoine’a Griezmanna w Barcelonie.

El Mundo podaje, że Francuz mocno stracił pod względem finansowym na przybyciu do katalońskiego klubu w 2019 roku. Na mocy kontraktu podpisanego z Atlético 18 czerwca 2018 roku Griezmann miał otrzymać 17 milionów euro netto za sezon 2018/2019 + 3 miliony w premii. W kolejnych czterech latach zawodnik zarabiałby 20 milionów netto rocznie, a zatem w przypadku wypełnienia umowy zainkasowałby 100 milionów euro netto.

Po transferze do Barcelony apanaże Griezmanna znacząco spadły. Kontrakt z Blaugraną gwarantował 31-latkowi 98 milionów euro w ciągu pięciu lat, ale brutto, a więc niemal dwa razy mniej niż w Atlético. Francuz miał wpisane w umowę dość znaczące zmienne, ale nawet w przypadku realizacji wszystkich założonych celów wciąż mógłby zarobić maksymalnie 177,7 miliona euro brutto przez te pięć lat, a zatem około 88 milionów netto - wciąż mniej niż w Atlético. Ostatecznie Griezmann przez dwa lata gry w Barcelonie otrzymał 46,5 miliona euro brutto, licząc razem z bonusami. W zespole Rojiblancos dostałby w tym czasie 40 milionów, ale netto, czyli blisko 80 milionów brutto. Okazuje się, że pobyt w Dumie Katalonii nie był dla Francuza zbyt owocny nie tylko na poziomie sportowym, ale i finansowym.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

najbardziej przeplacony przereklamowany pilkarz w historii tego sportu... Atletico i te 20 bramek jako podwieszony napastnik to byl jego szczyt i za to powinien miec max 5mln na sezon i wycene transferowa na poziomie 30-40mln a nie k... ponad 100. Do tego z powodu jego specyfiki powodujacej ze nadaje sie jedynie do systemu z 2 napastnikami jako drugi obok glownego silnego sprawia ze nawet te 30-40 jest dyskusyjne

Pamietam ze podobne kwoty Barcy powyzej byly wypisywane w przeszlosci. Ok 20mln i rosnace. Ale wtedy nie pisano netto czy brutto. Teraz zdecydowanie brutto. Wtedy wszyscy mysleli ze bylo to netto. Zabawa danymi trwa.

Antek niby nie pasowal do Barcy a jednak dochodzil do sporej ilosci okazji bramkowych. Smiem twierdzic, iz gdyby sie nie spalil w sytuacjach, gdzie trzeba bylo tylko ustawic odpowiednio stope, to tylko jego zarobki bylyby powidem opuszczenia Barcy a nie forma sportowa.
Gdyby wykorzystywal je jak Robert to moglby byc nawet Pichichi.

ciekawe kiedy ujawnia moje zarobki hmm .., co mnie czyjeś zarobki co za brukowiec .

Już mnie głowa boli od tych kolejnych artykułów El Mundo

Ja się troszkę już z Antkiem pogubiłem. On może jeszcze wrócić czy już zostaje w AM?

W Barcie maja niezlego kreta i ten kret dobrze zarabia na ujawnianiu dokumentow.

Jebaniutki nie wygląda na milionera, a jest multi. xD

Miał długie okresy bez strzelonej bramki, potem mecz gdzie strzelił dwie a po tych dwóch znowu nic, mimo iż w Katalonii zarobił dwa razy mniej to i tak zarobił za dużo bo swoją gra irytował wielu. Dodatkowo zapłacone 100 baniek a potem 20 doplacone, a teraz może te 20 się zwróci. Prezes atletico to chyba ma jakieś haki na Barce jak hitler na hindenburga.

Ciekawe kiedy wyjdą zarobki sędziów ;D

Oj tam oj tam podobno przy jednym stole z Messim i Cristiano siedzial...

Ale chlop zjebal

"Okazuje się, że pobyt w Dumie Katalonii nie był dla Francuza zbyt owocny nie tylko na poziomie sportowym, ale i finansowym"

Jednym słowem zalogował się na ebaya i wyprzedawał majątek, żeby jakoś związać koniec z końcem...

Jak można było dawać takie kontrakty wiedząc w jakiej kondycji finansowej jest klub, Bartomeu w więzieniu powinien schylać się po mydło !!