Ronald Araujo: Chcemy udowodnić, że też jesteśmy wielką drużyną

Maciej Łoś

12 września 2022, 19:06

Barca TV

12 komentarzy

Fot. Getty Images

Ronald Araujo wziął udział w konferencji prasowej przed jutrzejszym meczem Ligi Mistrzów przeciwko Bayernowi Monachium. Urugwajczyk chce zmierzyć się z napastnikami mistrza Niemiec.

[Bruno Balleste, Barça TV] W jaki sposób zamierzacie bronić się jutro przeciwko drużynie, która wyrządziła wam tyle szkód w poprzednich meczach?

Ostatnio tracimy bardzo mało goli, a nasi napastnicy wykonują świetną robotę. Wiemy, że to my możemy zdobywać bramki. Jutro zamierzamy robić swoje, zdajemy sobie sprawę, że mierzymy się z bardzo trudnymi zawodnikami, ale sądzę, że możemy zachować czyste konto.

[Xavi Lemus, TV3] Czy chcecie zemścić się Bayernowi za ostatnie dotkliwe porażki? Co chcecie osiągnąć w tej edycji Ligi Mistrzów?

To bardzo trudne i wymagające rozgrywki, gra się w nich ze świetnymi rywalami, takimi jak Bayern. Pracujemy ciężko i musimy podejść do tego spotkania z pokorą. Chcemy zademonstrować, że również jesteśmy wielką drużyną.

[Adria Albets, Cadena SER] Czy śpisz spokojniej wiedząc, że tym razem w meczu z Bayernem Robert Lewandowski gra po waszej stronie?

Wszyscy wiedzą, jakie umiejętności ma Lewandowski i to wspaniałe, że gra teraz w Barcelonie. Cierpieliśmy trochę przez niego, a teraz jest z nami. Już teraz pokazuje, jak świetnym jest piłkarzem. Mam nadzieję, że z nim drużyna będzie jeszcze bardziej rosła w siłę.

[Helena Condis, Cadena COPE] Rok temu kibice podchodzili do meczów z Bayernem w zupełnie innych nastrojach niż teraz. Co się zmieniło, czy to kwestia transferów czy przyjście Xaviego?

Przyjście Xaviego dało dużo nadziei, a tegoroczne transfery jeszcze bardzo to wzmocniły. Kadra jest silniejsza, do tego młodzi piłkarze odgrywają coraz ważniejsze role i mają większe doświadczenie. Jest wiele czynników, dzięki którym fani mogą mieć powody do optymizmu.

[Alfredo Martínez, Onda Cero] Pozycja stopera została wyraźnie wzmocniona latem. Czy nie obawiasz się konkurencji w tym sezonie?

Nie, nie obawiam się. W piłce nożnej zawsze dobrze jest mieć rywalizację, bo wtedy można stać się lepszym piłkarzem. Naszym celem jest jak najlepsza gra w obronie, zachowywanie czystych kont. Mamy świetnych piłkarzy.

[Ferran Martínez, Mundo Deportivo] Masz 23 lata, trafiłeś do drużyny z rezerw, a dziś zostałeś oddelegowany na konferencję prasową przed meczem z Bayernem. Czy czujesz się doceniany w Barcelonie, w szatni?

Tak, zdecydowanie tak się czuję, jestem szczęśliwy. Cieszę się wsparciem ze strony kibiców i kolegów. Drużyna cały czas się wzmacnia, to bardzo dobrze.

[Sport] Nie obawiasz się stawić czoła takim graczom jak Sane, Mane czy Müller? Jak się przygotowujesz do tego meczu?

Tak samo jak do każdego innego meczu, analizuję grę rywali, ich najmocniejsze strony, jakiej nogi używają itp. Bayern ma graczy z najwyższej półki, ale mam już dużo doświadczenia w grze z najlepszymi.

[Albert Roge, Relevo] Co chcesz poprawić w swojej grze w tym sezonie?

Pracuje nad wszystkimi aspektami po trochu, a najważniejszym celem jest zdobycie trofeów. Mam 23 lata, dlatego mogę się jeszcze rozwinąć.

[Bernard Soler, Catalunya Radio] Czy piłkarze biorący udział w mistrzostwach świata myślą już o tym turnieju, czy skupiają się na grze w klubie?

W moim przypadku nie, skupiam się na jutrzejszym i kolejnych meczach. Październik będzie bardzo wymagający i chcę dać drużynie jak najwięcej w tym czasie, a o mundialu będziemy myśleć później.

[Marta Ramón, RAC1] Na jakiej pozycji czujesz się na najlepiej i co myślisz o przyjściu Julesa Koude?

Najlepiej czuję się na środku, ale będę grał tam, gdzie będzie mnie potrzebował trener. Nie mam problemu z grą na boku obrony, zawsze daję z siebie wszystko. Jeśli chodzi o Julesa, to cieszę się z jego przyjścia, bo to świetny piłkarz, dlatego powinien trafić do Barcelony. Na pewno nam dużo pomoże, podobnie jak Christensen i inne transfery.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Oby schował mane i Sane do kiermany

On ich tam dzisiaj pozabija

Wierze ze Ronaldo jutro bedzie wszystko kasował
konto usunięte

to proszę 8:0 :D Panie Araujo

Nie ma co się bać konkurencji, jak się jest takim dzikiem !:) Liczę, że jutro będzie skala nie do przejścia i dołoży brameczkę z główki :)
Komentarz usunięty przez użytkownika

Mam nadzieję, że w lato kupimy bardzo mocnego prawego obronce, bo duet Araujo-Kounde jest świetny!

To prawda, jest to wielka szansa na pokazanie się światu. Wygrana z Bayernem odbije się bardzo szerokim uchem na całym piłkarskim świecie. Oby Panowie. No potencjał jest!

Jedyny piłkarz, który w ostatnich porażkach Barcy z Bayernem grał najlepiej.

może mi umknęło, ale wydaje mi się, że zabrakło tu zdania "jestem w najlepszym klubie na świecie".

Mam nadzieję że jutro pokaże swoją najlepsza wersję i poprzestawia napadziorow z mynsien.

Pełna koncentracja i gramy swoje