Real Madryt wyprzedził Barcelonę na liście Forbesa

Maciej Łoś

10 września 2022, 13:00

AS, Forbes

8 komentarzy

Fot. Getty Images

Forbes opublikował nowy ranking najwyżej wycenianych klubów sportowych na świecie. Wśród zespołów piłkarskich listę otwiera Real Madryt, który wyprzedził Barcelonę.

Barça straciła pozycję lidera z zeszłego sezonu na rzecz swojego największego rywala. Real Madryt jest obecnie wyceniany na 5,1 miliarda dolarów, podczas gdy Barcelonę wyceniono na pięć miliardów dolarów. Względem zeszłego roku, Królewscy wyprzedzili także zajmujący do tej pory drugie miejsce Manchester United. Czerwone Diabły wyceniono na 4,6 miliarda dolarów. Na dalszych miejscach znajdują się Liverpool (4,45 miliarda dolarów), Bayern Monachium (4,28 miliarda dolarów, Manchester City (4,25 miliarda dolarów), PSG (3,2 miliarda dolarów), Chelsea (3,1 miliarda dolarów), Juventus (2,45 miliarda dolarów), Tottenham (2,35 miliarda dolarów) oraz Atlético (1,5 miliarda dolarów). Klubem piłkarskim, który zanotował największy skok, jest PSG. Wartość mistrza Francji wzrosła w ciągu ostatnich pięciu lat o 280%.

Wspomniana wyżej lista obejmuje jedynie kluby piłkarskie, ale ranking Forbesa bierze pod uwagę zespoły z różnych dyscyplin, takich jak futbol amerykański czy koszykówka. Co ciekawe, globalnie Real Madryt zajął dopiero 13. miejsce. Zwycięzcą został klub futbolu amerykańskiego Dallas Cowboys, wyceniany na aż osiem miliardów dolarów

 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Biorąc pod uwagę fakt zdecydowanie większej popularności na świecie europejskiej piłki niż w sportach amerykańskich widać ewidentnie, że piłka nożna nie wykorzystuje swojego potencjału. W USA szczególnie w NFL jest to wyciśnięte prawie na maxa.

MU to fenomen. Oni chyba nawet po spadku do 2 ligi będą wciaz finansowym imperium

Ranking Forbes… Jestem ciekawy zmiennych na podstawie których wyceniają kluby…

Spokojnie w przyszłym roku po wygraniu potrójnej korony znowu wrócimy na szczyt :)