Mundo Deportivo: Gavi o krok od podpisania nowego kontraktu z Barceloną

Maciej Łoś

9 września 2022, 11:00

Mundo Deportivo

17 komentarzy

Jak podaje Mundo Deportivo, już nic nie stoi na przeszkodzie, żeby Gavi mógł podpisać nowy kontrakt. Ma to nastąpić jeszcze w tym miesiącu.

Gavi i jego agent Ivan de la Peña już dawno dogadali się z Barceloną w sprawie nowej umowy, ale ze względu na przekraczanie finansowego fair play i wzmocnienia czynione przez klub w trakcie letniego okna transferowego ta sprawa zeszła na dalszy plan. Priorytetem Barçy przed końcem sierpnia było zarejestrowanie wszystkich nowych nabytków i w limicie wynagrodzeń nie było już miejsca na nowy kontrakt Gaviego, który formalnie wciąż pozostaje zawodnikiem rezerw.

Już po zakończeniu okna transferowego w większości lig europejskich Miralem Pjanić dogadał się z Sharjah i przeniósł się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Odejście Bośniaka pozwoliło zmniejszyć wydatki na pensje, dzięki czemu nowy kontrakt Gaviego będzie mieścił się w limitach finansowego fair play. Młody Hiszpan złączy się z Barçą umową do 2026 roku, a jego klauzula wyniesie miliard euro, podobnie jak jest to zapisane w kontraktach Ansu Fatiego, Ronalda Araujo i Pedriego. 18-latek przejmie numer 6, który zwolnił się po odejściu  Riquiego Puiga do LA Galaxy.

Jak informuje Mundo Deportivo powołując się na klubowe źródło, Barça szuka najlepszego momentu na ogłoszenie przedłużenia kontraktu z Gavi i chce to zrobić jeszcze we wrześniu. Rozmówcy dziennika zapewniają, że porozumienie zostało osiągnięte i wszyscy czekają już tylko na złożenie podpisu przez pomocnika.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

6 już na Ciebie czeka:)

Oby Gavi godnie zastąpił tak wielką gwiazdę jaką był Riki Puć

Edgar Davids trochę Gavi mi go przypomina.Gavi to serce które musi bić dla Barcelony do końca kariery

Mam nadzieję, że Gavi-emu nie robią pod górkę z powodu Ivana.

Niech już w końcu to podpiszą, please! ten dzieciak to skarb, a skarby trzeba mieć zabezpieczone :)

W końcu coś w tej sprawie ruszyło!
Gavi już dawno powinien mieć nową podpisaną umowę.

Gavi jest o krok od podpisana kontraktu bodajże od lutego. Strasznie duży ten krok musi być, skoro tak długo go robi :)

A klauzula minimum 500 mln euro!!!!! Ani euro mniej

Oby jak najszybciej zaczął grać z 6. Kłuje mnie w oczy że taki zawodnik ma numer gracza rezerw
konto usunięte

Oby w przyszłości duet Pedri i Gavi cieszył nas tak samo jak Iniesta z Xavim.

Oby nasza "Perełka" podpisała kontrakt jak najszybciej i na jak najdłużej...działać tam panowie nie możemy tego kontraktu odpuścić!!!

Gavi jest skarbem. Nie możemy go wypuścić.