Javier Tebas: Chcę być prezesem LaLigi jeszcze dłużej niż do 2024 roku

Mateusz Doniec

8 września 2022, 22:00

Sport, Influencers

23 komentarze

Fot. Getty Images

Prezes LaLigi Javier Tebas po raz kolejny w ostatnich dniach jest bardzo aktywny w przestrzeni publicznej. Tym razem 60-latek udzielił wywiadu magazynowi Influencers, w którym podzielił się swoimi planami na przyszłość oraz skrytykował działania Realu, Barcelony, Manchesteru City i PSG.

Stanowisko: Chcę być prezesem LaLigi jeszcze dłużej niż do 2024 roku. Chcę, aby plan LaLiga Impulso rozwinął się dzięki funduszom od CVC, ponieważ wybrano mnie prezesem od tego typu projektów. Za pięć, sześć lat ocenimy progres tego projektu, więc nie mogę powiedzieć, że odejdę na półmetku.

CVC: Umowa z funduszem CVC jest już zatwierdzona i zaczyna działać. Ci którzy są przeciwko, są pomijani, choć projekt przynosi korzyści wszystkim. Nie możemy udawać, że w Hiszpanii jest tylko jeden klub z wielkim stadionem. Musimy pracować na to, aby marka się rozwijała, a nie, że Florentino Pérez stworzy Superligę i potem sam będzie rozdawać pieniądze, jak sam powiedział.

Superliga: Problemem prezydenta Realu Madryt Florentino Péreza jest to, że jeśli LaLiga będzie mocniejsza, a kluby będą miały większy potencjał finansowy i będą mogły pozwolić sobie na lepszych zawodników czy lepszą infrastrukturę, to projekt Superligi będzie coraz mniej atrakcyjny. Kluby nie chcą zniszczyć ligi krajowej, a Superliga to robi niezależnie od tego, co powie Pérez. Z kolei FC Barcelona podąża w tej kwestii za Realem Madryt. Nie zamierzam oceniać Athleticu, ale to na pewno nie jego miejsce.

Mbappe i Håland: Jeśli przyjrzymy się klubom, w których grają Mbappe i Håland, to zobaczymy, że są to kluby, które robią „dumping ekonomiczny”. Oczywiście chcielibyśmy mieć ich u siebie, ale nie jest to niezbędne. Wolę, żeby w LaLidze nie było klubów, które wyrzucają pieniądze jak City czy PSG. To czyni nas silniejszymi niż posiadanie tych zawodników.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

„Łubu dubu, łubudubu, niech nam żyje prezes naszego (klubu)'...

Cała Hiszpania spiewa z nami
Wypierpapier z Tebasaaammmiii

To najgorsza możliwa wiadomosc . On wie jak weekend człowiekowi zepsuć

ale panie Tebas , to sie skonczy zniszczeniem ligi doszczetnie

I po co ludzi straszyć?

Tebas to taki hiszpański odpowiednik Sasina

Jeszcze sie okaze ze CVC to bedzie obca liga w lidze. Chlopu slonce zaszkodzilo. Nie wejdzie do jakiejs jaskini i nie wychodzi.

No zajebi.ie się rozwija się ten plan cvc przez który kluby maja dalej problem z rejestracją zawodnikow

Javier Tebas, specjalizacja- niszczyciel lig. Niszczy superligę i niszczy także la ligę.

Oby nie, ta liga jest w tym miejscu tylko dzięki Barconie i Realowi, Tabes jest tu hamulcowym rozwoju i totalnie nie można mu żadnych zasług przypisać

Nikt inny tego nie chce, nawet ludzie związani z białymi.

Oby ludzie tego nie chcieli

Precz nieudaczniku!!!!

Wywiez go na taczce gnoju....

Panie Perezie i Panie Laporta - króciutko z tym psem jechać trzeba

Chcieć to ty se możesz

Mam nadzieje, że nie...

Oby nie.... panu juz podziekujemy won dziadu xd

To Tebas niszczy La Ligę i niech nie zgania na Superligę! CVC już działa tak, że kluby mają problemy z rejestracją zawodników :D

Jeżeli projekt Superligi jest zależny od siły LaLigi to oznacza tylko, że Superliga ma przed sobą świetlaną przyszłość :)
chyba tylko debile na niego zagłosują.