Media: Jordi Alba postanowił zostać w Barcelonie

Dariusz Maruszczak

1 września 2022, 14:15

Sport, AS

20 komentarzy

Fot. Getty Images

Wczoraj pojawiły się sensacyjne doniesienia Gerarda Romero o porozumieniu Barcelony z Interem ws. wypożyczenia Jordiego Alby. Ostateczna decyzja w tej operacji miała jednak należeć do piłkarza, a zdaniem mediów zdecydował się on na pozostanie w katalońskim klubie.

Prasa od początku była sceptyczna co do chęci Jordiego Alby na przeniesienie się do Mediolanu, nawet biorąc pod uwagę potencjalne przybycie Marcosa Alonso i możliwość utraty szans na grę przed mistrzostwami świata. 33-latek miał jednak w kolejnych godzinach porozmawiać z Xavim i podjąć ostateczną decyzję. Według Jordiego Carne ze Sportu Jordi Alba ocenił sytuację wraz ze swoją rodziną i chce nadal reprezentować barwy Blaugrany. Hiszpan nie zamierza odchodzić, choć nie wykluczył możliwości zmiany otoczenia na koniec sezonu 2022/2023. Jest przekonany, że ostatecznie to on wywalczy sobie miejsce w składzie, a mundial w Katarze nie ma dla niego aż tak dużego znaczenia, żeby miał rozstawać się już teraz z Barceloną po dekadzie współpracy.

Podobne informacje przedstawił też Javi Miguel z ASa. Według niego zdecydowanie Jordiego Alby co do pozostanie w Barcelonie jest tak silne, że odwołano nawet jego spotkanie z Xavim, ponieważ nawet trener nie byłby w stanie namówić piłkarza do zmiany zdania. Media dość zgodnie podają, że lewy obrońca jest zaskoczony sytuacją, w jakiej został postawiony, i jest zły na klub.

German Bona ze Sportu podaje szczegóły operacji. To właśnie Barcelona miała zaoferować Interowi zawodnika. Włosi byli nim zainteresowani w przeszłości, ale nie zamierzali składać oferty ze względu na koszty operacji. Reprezentujący interesy Jordiego Alby Vicente Fores dowiedział się o sprawie za pośrednictwem przedstawiciela Marcosa Alonso Faliego Ramadaniego. To, że temat wyszedł od Barcelony, ma być argumentowane tym, że agent 33-latka rozmawiał z dyrektorem sportowym Interu kilka dni wcześniej, a ten w ogóle nie wspominał o reprezentancie Hiszpanii. Bona uważa, że wczoraj nie doszło jednak do porozumienia obu klubów, a podobnie pisał dziś m.in. włoski dziennikarz Giacomo Iacobellis.

Dziennikarz Sportu dodaje też, że dopiero potem Mateu Alemany skontaktował się z otoczeniem Alby, które zanegowało możliwość odejścia. Uważa się, że na piłkarza wywiera się presję i wymusza się jego odejście ze względu na ciężar należnego mu wynagrodzenia, także tego odroczonego z innych lat. Problem może być istotny, skoro zdaniem Gerarda Romero Barça była nawet gotowa opłacać 60% pensji Jordiego Alby w przypadku wypożyczenia do Interu. Cadena SER też podaje, że piłkarz poinformował klub, że zostaje.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Szkoda,
Że dwa tygodnie temu pisałem że przyjdzie Alonso i odejdzie wtedy alba, hmm
Tak nie wiele brakowało, no cóż do północy dużo czasu więc jeszcze się coś może zdarzyć

Uważam że pozbycie się go teraz byłoby wielkim błędem
Alonso i Balde to ciagle wielka niewiadoma
Alba ma już najlepsze lata za sobą ale wypożyczenie do bezpośredniego rywala w walce o LM w dodatku opłacanie jeszcze 60% pensji to krótko mówiąc porażka

Aviomarin na najważniejsze mecze i jakoś to będzie.

Świetna wiadomość! Gdyby Alba odszedł to w razie kontuzji Balde znów bylibyśmy w czarnej d*** A poza tym, konkurencja bardzo zrobi dobrze i jednemu, i drugiemu.

Ale niespodzianka że został…

zdjęcie z Puigiem chyba celowo jako nawiązanie do walki o miejsce :D

Dobrze że został, jeden z 3 najlepszych lewych obrońców na świecie, obecnie nie ma alternatyw na rynku.

Alba to jest jeszcze bardzo dobry obrońca, nie ma co go skreślać. Jednak to Barcelona jest winna temu, że stworzyła dla takich graczy jak Alba, Pique, czy Busquets warunki ciepłego kur*idołka. Nie ma co się dziwić, że odchodzić nie chcą.

Mimo mojej niechęci do Alby, to lepszego lewego obrońcy dla Barcelony jak narazie nie ma.

Barcelona od lat szuka nowego LO i w kolejnym okienku temat wróci jak bumerang, bo klub będzie chciał się pozbyć Alby z uwagi na jego gigantyczną pensję. Jak przyjdzie do nas Alonso to mam nadzieję, że zostanie zmiennikiem Balde, a Alba niech gra w ostateczności.

To jak Laporta postępuje z piłkarzami szukając im klubu po cichu a dopiero potem ich informując to jeden wielki wstyd. I nie ważne czy zasługuje na kasę która zarabia trochę szacunku .

Bardzo zajebiście! Ja wgl nie wiem co to za pomysł pozbycia się Alby!?