Mundo Deportivo: Dwóch młodych utalentowanych piłkarzy Realu Sociedad na radarze Barcelony

Mateusz Doniec

20 sierpnia 2022, 20:15

Mundo Deportivo

3 komentarze

Fot. Getty Images

Jak donosi Mundo Deportivo, FC Barcelona ma na radarze dwóch młodych utalentowanych zawodników Realu Sociedad: Jona Karrikaburu oraz Benata Turrientesa. Odpowiedzialny za skauting Blaugrany w Kraju Basków Jon Andoni Goikoetxea miał okazję obserwowac już obu piłkarzy.

W ostatnich miesiącach mówiło się w mediach o zainteresowaniu Barcelony pomocnikiem Realu Sociedad Martinem Zubimendim, który miałby przejąć na Camp Nou rolę Sergio Busquetsa, gdy kapitan Barçy pożegna się z klubem. Jak się jednak okazuje, według Mundo Deportivo Duma Katalonii obserwuje uważnie jeszcze dwóch innych młodych piłkarzy Txuri-Urdin: Beñata Turrientesa i Jona Karrikaburu. Jon Andoni Goikoetxea, skaut FC Barcelony odpowiedzialny właśnie za obserwację zawodników z Kraju Basków, miał za zadanie sporządzać raporty na temat dwóch wspomnianych zawodników.

Jon Karrikaburu

Już w sezonie 2020/21 Barcelona i Athletic rozważały możliwość pozyskania urodzonego w 2002 roku Karrikaburu, zanim jeszcze napastnik przedłużył kontrakt z Realem Sociedad do 2026 roku. Goikoetxea miał okazję obserwować zawodnika, gdy ten grał jeszcze w Segunda División B, a konkretnie w meczu przeciwko drużynie Calahorra. W pierwszej kolejce ligowej tego sezonu przeciwko Cádizowi Karrikaburu rozegrał 5 minut.

Beñat Turrientes

Turrientes także urodził się w 2002 roku. Pomocnik dołączył do drużyny z San Sebastián jeszcze jako infantil i przeszedł od tamtej pory przez wszystkie kategorie wiekowe w klubie. Beñat nie zagrał w meczu przeciwko Cádizowi, lecz ma już na koncie 13 spotkań dla pierwszej drużyny i jest też reprezentantem Hiszpanii do lat 21. Umowa Turrientesa wygasa w 2027 roku, a włodarze La Real uważają go za jednego z najbardziej obiecujących piłkarzy w klubie. Trener Imanol Alguacil ma spore zaufanie do 20-latka.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

fajne młode talenty ale mamy Nico :)