Sport: Youcef Atal kolejną opcją na prawą obronę

Julia Cicha

19 sierpnia 2022, 14:30

Sport

12 komentarzy

Z Barceloną łączone są kolejne nazwiska w kontekście wzmocnienia boku obrony. Po Achrafie, Meunierze, Bellerínie, Vandersonie czy Malo Gusto Sport wspomina dzisiaj o opcji na najbliższą przyszłość. Jest nią Algierczyk Youcef Atal.

Portugalski dziennikarz Pedro Almeida zapewnia, że doszło już do pierwszych rozmów Barçy z Niceą, w której gra zawodnik. Atal pasuje do profilu poszukiwanego przez Katalończyków. Ma 26 lat, co przemawia na jego korzyść w porównaniu np. do Meuniera, który zapewne nie spędziłby na Camp Nou wielu lat. Problemem w przypadku Youcefa jest oczywiście jego cena, która nie będzie niska.

Jedną z rozważanych opcji może być próba pozyskania teraz jakiegoś gracza za darmo, by zimą lub za rok móc zainwestować większą kwotę. W takim wypadku Atal byłby dla Barcelony realnym rozwiązaniem. Nie można jednak wykluczać, że w kadrze pozostaną jedynie Sergiño Dest i Sergi Roberto. Tak czy inaczej o jakiejkolwiek większej inwestycji tego lata nie ma już mowy, więc gracz Nicei może być brany pod uwagę jedynie w przyszłości. Jego wartość rynkowa wg Transfermarkt to 15 mln euro. Na pewno warto mu się przyjrzeć, ponieważ w 17 meczach poprzedniego sezonu strzelił dwa gole i zanotował dwie asysty, co nie jest złym wynikiem jak na prawego obrońcę. Aż 19 starć stracił jednak z powodu kontuzji, co wywołuje pewne wątpliwości w kwestii postawienia na niego przez Barcelonę.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Co to za wynalazki są??? My chyba już chcemy wszystkich prawych obrońców z Europy. Ja też grałem na PO może się zaoferuję za najniższa krajowa w Hiszpanii mogę tam być chyba taniej się nie da czyli będę idealnym kandydatem.

News przeszedł do mediów, zatem potwierdzam że to prawda, że Barcelona ostatnio pytała o Hamariego Traore - tak jak mówiłem - Xavi chce gotowego doświadczonego piłkarza, który z miejsca będzie mógł coś dać drużynie.
Bardzo możliwe że Barcelona szuka na gwałt prawego obrońcy składając dziesiątki zapytań do różnych klubów, dlatego dużo plotek, ale Traore to poważny kandydat i Rennes może pozwolić mu odejść bo ma rok kontraktu i trochę blokował rozwój talentów bo po prostu grał zbyt dobrze, aby z niego rezygnować w wyjściowym składzie.

Dobry w Fifie, fajne sztuczki. A tak serio to w dzisiejszym futbolu to pół roku może zrobić albo zniszczyć piłkarza więc jak na teraz go nie planujemy kupić to nie ma tematu imo.

Podawanie Hakimiego jako kandydata na prawą obronę ma mniej więcej taki sam sens jak podawanie mnie.

Szklany zawodnik i chyba nie ten poziom

dożyliśmy czasów gdzie większa inwestycja dla Barcelony to 15mln :P

Słaba opcja. Jakiś czas temu w Nicei mi się bardzo podobał. Dynamiczny, wszechstronny, przebojowy, dobry w bezpośrednich pojedynkach, świetne przyspieszenie, balans ciała i zmiany tempa. Jednak od 3 sezonów ma problemy z tym, by rozegrać 1000 minut w Ligue 1 i łącznie stracił 57 meczów przez urazy. Obecnie nie ten poziom, lepiej odpuścić.

To nie jest Atal z FIFY 20

Dawać go moim zdaniem super opcja