Telegraph: Jeśli Aubameyang odejdzie, to tylko do Chelsea

Julia Cicha

17 sierpnia 2022, 19:00

Sport, Telegraph

8 komentarzy

Fot. Getty Images

Barcelona spieszy się ze zwalnianiem miejsca w limicie płac i sprzedażą niepotrzebnych piłkarzy. Z grona napastników od dawna do odejścia typowany jest Memphis Depay, ale coraz więcej mówi się też o potencjalnym transferze Pierre’a-Emericka Aubameyanga.

Angielski Telegraph podaje dziś, że wykluczone jest, by Gabończyk zaakceptował ofertę Manchesteru United. Napastnik nie chce grać w tym klubie i jasno dał to wszystkim do zrozumienia. Czerwone Diabły pytały o możliwość jego sprowadzenia, ale gracz szybko ukrócił te zapędy, by nie komplikować jeszcze bardziej swojej sytuacji na rynku.

Priorytetem Auby jest pozostanie w Barcelonie, w której chciałby odnieść sukces. Uważa, że Xavi buduje świetny projekt sportowy, dzięki czemu będzie możliwe zdobywanie trofeów. Napastnik rozmawiał z trenerem, a ten potwierdził, że darzy go zaufaniem i będzie dawał mu minuty w ważnych meczach, ponieważ sezon jest długi. Spotkań do gry powinno wystarczyć dla wszystkich, mimo sprowadzenia Roberta Lewandowskiego.

Mimo wszystko możliwość odejścia Aubameyanga jest brana pod uwagę. W tym kontekście na czoło wysuwa się Chelsea, która jest w stanie przedstawić bardzo atrakcyjną ofertę. Wtedy zawodnikowi trudno byłoby odmówić. Wszystko wyjaśni się w ciągu dwóch tygodni.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ależ się fajanse czyta te komentarze atakujące Lewego. Fajnie byłoby też, gdyby ktoś je przytoczył jak atakujący za pół roku, albo rok będą opowiadać, że zawsze wiedzieli, że Lewy w Barcy zrobi furrorę! :)

Co do samego transferu Auby - gdyby dali sensowny hajs to przy jego zwiększonej pensji może warto byłoby go sprzedać. Faktycznie, wejście do drużyny miał fenomenalne, ale on znany jest z tego, że dość szybko spuszcza z tonu… pytanie czy u nas to byłoby już w tym, czy dopiero w kolejnym sezonie.
Problem z tym, że nie bardzo są alternatywy. Chyba tylko Fati…

Podobno dają 27 baniek za niego !
Kusząca oferta, mając jeszcze na uwadze jego wysoki kontrakt od teg osezonu.
Pozdro,
K.

Żeby tylko go nie sprzedali

Musi zostać, gość jest wymarzonym zmiennikiem

Zważywszy na pensje jaka ma Aubameyang to pozostanie w Barcelonie jest dla nas nawet dobra opcja. Facet ma jeszcze odrobinę jakości a i z ławki może wejść na boisko za lewego czy na skrzydło.
Jeśli myślimy o walce na wszystkich frontach to jest to gość który rozumie że jest już przypisany na ławkę i wcale się nie buntuje z tego powodu.

Xavi zaczyna rozumiec,ze lewy nie jest pewniakiem i tyly musi sobie zabezpieczyc ale Laporta jest niebezpieczny wpakowal sie w dziure finansowa i sie mota co do Auby a wczesniej DeJonga -hazardzista

Mam nadzieję że myślą w tym klubie i go zostawią

Odejdzie Depay Auba i zostaniemy z dziadkiem do orzechów brawo Laporta