Gary Lineker skomentował sytuację Frenkiego de Jonga

Julia Cicha

17 sierpnia 2022, 16:30

AS

13 komentarzy

Fot. Getty Images

Frenkie de Jong od kilku tygodni jest w nie najlepszej sytuacji. Barcelonie bardzo zależy, by go sprzedać ze względów finansowych, choć Joan Laporta zapewnia, że chce pozostania pomocnika na Camp Nou.

Chwilowo mniej mówi się o transferze, który jednak nie będzie wykluczony aż do zamknięcia okienka. Gary Lineker, który w trakcie swojej kariery przeżył wiele trudniejszych momentów, spróbował w rozmowie z mediami wyjaśnić, jak czuje się Holender.

- Frenkie to młody, utalentowany zawodnik i ważne dla niego jest, by nie przeszedł tam, gdzie nie chce. Rozgrywa swoje karty. Rozumiem, jak się czuje. Traktują go, jakby był kawałkiem mięsa, ze względu na okoliczności niemające nic wspólnego z jego wolą. Będzie musiał być silny. To bardzo dziwne. Wydaje się, że Barça go chce, ale będzie musiała go sprzedać. Szkoda, jeśli to wszystko tak się skończy – powiedział Anglik.

- Myślę, że Barcelonie może udać się wyjść z trudności. Sprowadziła piłkarzy na najwyższym poziomie. W pewnym momencie Real nie będzie miał już swoich najlepszych graczy. Modrić, Benzema i Kroos mają już ponad 30 lat. Barça postawiła na opcję, która może przynieść owoce. Miała dwie możliwości. Mogła nic nie robić i liczyć, że pieniądze przyjdą ze sprzedaży biletów, ale obrała inną drogę. To może wybuchnąć, ale miejmy nadzieję, że tak się nie stanie.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Za chwilę się okaże że kto mie zapłacze nad losem de Jonga ten gapa…

Gary... Meksyk '86 - nie zapomnę Ci tego ;)
A tak poza tym, to lubię gościa!
K.

Chyba pierwszy raz widzę gdy były piłkarz mówi obiektywnie (może i zachowawczo ale obiektywnie) o sytuacji związanej z Barcą oraz FDJ.