Ara: Pablo Torre może odejść na wypożyczenie

Dariusz Maruszczak

15 sierpnia 2022, 18:28

Ara

16 komentarzy

Fot. Getty Images

  • Zaczyna komplikować się sytuacja Pablo Torre, który nie został nawet powołany na pierwszy mecz Barcelony w tym sezonie
  • Jak donosi dziennik Ara, Hiszpan może udać się na wypożyczenie, ponieważ nie zamierza grać wyłącznie w rezerwach
  • Niewykluczone, że 19-latek wróci do swojego macierzystego zespołu

Torre był jednym z pierwszych letnich wzmocnień Blaugrany, a Katalończycy wydali na niego 5 milionów euro + zmienne, które mogą sięgnąć 20 milionów w przypadku rozegrania odpowiedniej liczby meczów w pierwszej ekipie. Według Ary co 10 występów w wymiarze ponad 45 minut każdy (aż do 140 spotkań) Barça miałaby przelewać Racingowi Santander milion euro. Media porównywały Hiszpana do Pedriego ze względu na talent i grę w niższej lidze. Zastanawiano się, czy Torre zdoła w trakcie presezonu przekonać do siebie Xaviego, tak jak Kanaryjczyk zrobił to w okresie pracy Ronalda Koemana.

Sytuacja 19-latka jest jednak dużo bardziej skomplikowana. Zawodnik sprowadzony z Racingu Santander udał się na tournée po Stanach Zjednoczonych, ale był dopiero 23. graczem pod względem czasu gry w czterech rozegranych tam spotkaniach. Torre nie zagrał ani minuty w Pucharze Gampera i nie został powołany na spotkanie z Rayo Vallecano. Niewiele wskazuje na to, żeby cokolwiek w sytuacji Hiszpana mogło się zmienić. Konkurencja w środku pola jest bardzo duża, a do drużyny może jeszcze dołączyć Bernardo Silva. Wydaje się więc, że jedyną okazję do gry Torre może mieć w rezerwach, łącząc to z treningami w pierwszym zespole.

Jak donosi jednak Ara, młody zawodnik nie rozważa takiej opcji. Uważa, że jego czas w Primera RFEF, z której awansował do Segunda División, się skończył, i chce występować na wyższym poziomie. Dziennik informuje, że Barcelona nie odbyła jeszcze ostatecznej rozmowy z Torre, ponieważ czeka na wyklarowanie się końcowego kształtu drużyny. Pomocnik był gotów zaakceptować formalne zarejestrowanie w rezerwach pod warunkiem, że będzie pracował głównie pod wodzą Xaviego, a nie w Barçy Atlétic.

Ara uważa, że w tej sytuacji jedynym rozwiązaniem może być wypożyczenie Torre. Piłkarz ma nawet rozważać powrót do Racingu Santander, który występuje na wyższym poziomie niż rezerwy Barcelony. 19-latek doskonale zna ten klub i mógłby w nim dalej rozwijać się w wyższej klasie rozgrywkowej niż Primera RFEF.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Niech udowodni swoją wartość tak jak Fati czy Gavi w rezerwach. Prawda jest taka, że jak ktoś młody jest dobry to się przebije do pierwszej drużyny. Xavi na pewno śledzi Barce B i jak ktoś w jego oczach zabłyśnie to dostanie szanse. Już Demir u nas był rok temu. Wielki talent, La Rambla zachwycona a jak wchodził to nic nie pokazywał i były tylko gatki, że go przytłoczyła pierwsza drużyna...

Tak trochę dziwnie, bo mamy 3 miejsca w pomocy, a w tej chwili mamy nawwt 8 graczy: Bussi, Pedri, Gavi, Kessie, FdJ, Pjanic, Torre, na siłe i Roberto a byc moze zaraz bedzie Silva. Plus taki, ze Nico wypozyczony.

Barcelona jest w takiej sytuacji gdzie z jednej strony wiadomo trzeba stawiać na młodych ale z drugiej strony musi wygrywać i nie ma czasu na czekanie czy może zaskoczy.

Lepiej niech wroci do RC czy potem np. Betis i tam gra w LL. 1-2 lata wypozyczen i niech sie rozwija, pokazuje talent a potem wroci i walczy o sklad.

Ciekawe czy gdyby Pedri i Gavi trafili do klubu dzisiaj to by grali, czy jednak „ktoś” zdecydowałby się ich wypożyczyć bo nie zaryzykuje w tym sezonie z nawet jednym nowym mlodym ;)

Niech idzie bo tu to raczej nie pogra.

Lepiej żeby pograł cały sezon w Almerii niż 8 meczów po 15 minut u nas.

Niech idzie znając Xaviego za dużo u nas nie pogra a w rezerwach to niech graja nastolatkowie.