Oficjalnie: Alex Collado wypożyczony do Elche!

Mateusz Doniec

15 sierpnia 2022, 12:42

FCBarcelona.es

10 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona i Elche CF osiągnęły porozumienie w sprawie wypożyczenia Álexa Collado do 30 czerwca 2023 roku. Klub Franjiverdes nie będzie miał możliwości wykupu wychowanka Barçy. Jak podaje Fabrizio Romano, Elche pokryje 50% wynagrodzenia Hiszpana.

Álex Collado dołączył do Blaugrany latem 2010 roku, gdy miał zaledwie jedenaście lat. Przeszedł przez wszystkie sekcje młodzieżowe La Masii, a od sezonu 2018/19 był częścią drużyny Barçy B, której w sezonie 2020/21 był pierwszym kapitanem.

Warto przypomnieć, że Álex Collado zadebiutował w pierwszej drużynie w meczu przeciwko Celcie Vigo na Balaídos w 36. kolejce LaLigi w kampanii 2018/19 pod okiem Ernesto Valverde. W sezonie 2021/22 w zimowym oknie transferowym udał się na wypożyczenie do Granady, dla której zanotował 17 występów i zdobył dwie bramki.

- Otwiera się nowy rozdział, w którym będziemy cieszyć się i żyć wyjątkowym stuleciem historycznego klubu. Jestem Álex Collado i w tym roku będę dumnie bronił Franjiverdes! - tak Collado przywitał się z nowym klubem. Jak podaje Fabrizio Romano, Elche pokryje 50% wynagrodzenia Hiszpana.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Cykl życia Collado:
Gra w Barcy
Wypożyczenie do klubu z Hiszpanii
Powrót do Barcy
Wypożyczenie do klubu z Hiszpanii
Powrót do Barcy
Wypożyczenie do klubu z Hiszpanii
Itd.

Dobrze, że pozbywamy się niechcianych zawodników, jeszcze Umtiti, Nazario, Dest i Depay

A co po wypożyczeniu skoro ma kontrakt do 30 czerwca 2023? Od razu za darmo odchodzi gdzieś i nic na nim nie zarobimy? Co to za interes wgl