Andoni Iraola: Wyjazd na Camp Nou zawsze jest skomplikowany

Dariusz Maruszczak

12 sierpnia 2022, 22:31

Marca

1 komentarz

Fot. Getty Images

Trener Rayo Vallecano Andoni Iraola podczas konferencji prasowej przed meczem z Barceloną wyraził przekonanie, że Lewandowski, Dembélé i Raphinha wezmą udział w jutrzejszym pojedynku, i rzeczywiście zostali oni już zarejestrowani w LaLidze. Szkoleniowiec zdaje sobie sprawę, że to nie będzie łatwe starcie.

Absencje: Saveljich ma kontuzję mięśniową i jest poza grą. Comesana również nie będzie mógł być. Andrés Martín był nieobecny przez cały presezon i dalej tak będzie. Diego López otrzymał uderzenie w żebra i spróbuje trenować, mamy nadzieję, że wszystko będzie dobrze na ostatnich zajęciach i nie będzie strachu w ostatni dzień.

Terminarz: Nie podoba mi się rozpoczynanie sezonu dwoma meczami na wyjeździe drugi rok z rzędu. Znowu nas to spotyka. Wszyscy chcielibyśmy zacząć dobrze sezon, a w domu są większe szanse. Takie drużyna jak Barcelona zazwyczaj dobrze zaczynają rozgrywki, zwłaszcza w tym sezonie, z takimi nadziejami jakie mają po przeprowadzonych transferach, na wypełnionym stadionie. Nie będzie łatwo, ale wyjazd na Camp Nou zawsze jest skomplikowany. Będziemy walczyć.

Gwiazdy Barcelony: Lewandowski, Dembélé i Raphinha na pewno zagrają. Poinformują mnie, jeśli ostatecznie tak nie będzie. Przygotowywaliśmy się w ciągu tygodnia z myślą, że wszyscy będą dostępni, a potem Xavi dokona wyboru. Normalne jest to, że będzie mógł liczyć na najczęściej używanych graczy w presezonie.

CVC: Nie chodzi o to, że nie mam opinii, ale ona nie jest interesująca, ponieważ nie kontroluję tego tematu. Nie znam wymagań i nie wiem, jak to działa. Skupiamy się na przygotowaniach do meczu z Barceloną, nie komentowaliśmy tego tematu w szatni.

Stan zespołu: Uważam, że podchodzimy do sezonu w dobrej formie. Presezon może być trochę mylący, nie masz pewności, dopóki nie weźmiesz udziału w rozgrywkach. Pierwsze mecze powiedzą nam, gdzie jesteśmy. Niektórzy piłkarze mają się bardzo dobrze, a innym trudno złapać formę, postaramy się wybrać najlepszych.

Bramka: Skład jest dla mnie jasny, ale nie będę o nim mówić. Diego López miał wczoraj lepsze odczucia, chodzi o to, żeby normalnie trenował i mógł być do dyspozycji.

Debiut nowych graczy: Jest czterech nowych graczy i powrót jednego z wypożyczenia. Każdy jest na innym etapie i ma inną konkurencję, ale wszyscy zwiększają rywalizację. Sprowadziliśmy czterech piłkarzy, którzy podnoszą poziom i wzbogacają grupę.

Falcao: Miał świetny presezon, cieszymy się, że jest z nami. Oprócz ostatniego meczu grał bardzo wiele minut, mamy nadzieję, że da nam to samo, co w poprzednim sezonie.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

W sumie pierwsze dwa wyjazdowe starcia Rayo to mecze w Barcelonie.