Sport ujawnia szczegóły nowego kontraktu Ousmane'a Dembélé

Dariusz Maruszczak

11 sierpnia 2022, 20:12

Sport

37 komentarzy

Fot. Getty Images

Ousmane Dembélé w lipcu nieoczekiwanie podpisał kontrakt z Barceloną, wiążąc się z klubem na kolejne dwa lata. Dziennik Sport ujawnia szczegóły porozumienia.

Sprawa Dembélé od samego początku wzbudzała wiele kontrowersji, a wokół negocjacji było mnóstwo napięcia. Francuz odszedł nawet z klubu po wygaśnięciu umowy, ale ostatecznie wrócił i podpisał nowy kontrakt. Dembélé związał się z Barceloną na kolejne dwa lata, co stanowiło kompromis w rozmowach, ponieważ dzięki temu 25-latek może już wkrótce liczyć na podwyżkę pensji w przypadku dobrej gry, a Barça zapewnia sobie na kolejny rok usługi gracza robiącego różnicę, a w dodatku może na nim zarobić w przyszłości. Inna sprawa, czy skrzydłowy zaakceptowałby propozycję, gdyby miał do dyspozycji odpowiednią ofertę z innego klubu.

Sport informuje, że Dembélé zarobi w Barcelonie 16 milionów euro brutto w każdym z dwóch sezonów. Dodatkowo może otrzymać 4 miliony euro rocznie w ramach łatwych do zrealizowania zmiennych. Łącznie Francuz może więc dostać 40 milionów euro, jeśli wypełni kontrakt. Ponadto, gdyby ktoś zdecydował się na opłacenie klauzuli odejścia Dembélé, skrzydłowy otrzyma połowę tej kwoty. Mateu Alemany mówił o 100 milionach euro, ale inne źródła donosiły, że wynosi ona 50 milionów. Sport nie precyzuje, czy podobny zapis istnieje w przypadku sprzedaży za niższą kwotę niż ta zapisana w umowie.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dobra gra to takie pojęcie względne każdy inaczej może uważać, końcówka sezonu dobra ale bramek brakowało

"25-latek może już wkrótce liczyć na podwyżkę pensji w przypadku dobrej gry"
Jasne :P A po tygodniu od tej podwyżki będzie próba szantażu, żeby obniżył i nagonka medialna jaki to najemnik.

I Sport ma ot tak dostep do kontraktu Dembele oraz pelnych zapisow ile dostanie gotowy (50mln!) Przy sprzedazy! Ohhh parodia zwykla. I dostali tez jego zarobki brutto? 16mln niby? Sorry 20 bo z bonusami... i jedynie 2letni kontrakt? To za 1-2 lata Dembus bedzie oczekiwal wreszcie 40mln? Graja z nami jak z dziecmi...

Niech pokaże że mu się to należy. Presezon miał dobry i oby tak dalej a nie l4 po mundialu i wyj...

16 mln. Ciekawe. Narracja była taka, że Alemany go tak rozegrał, że za czapkę gruszek Dembele gra.

Co źródło to mówi co innego, ale są tutaj ludzie co wszystko łykają po kolei.

Prawda jest taka, że dopóki kontrakt nie wycieknie (tak jak ten Leo) to nie wiadomo. Z pewnością nie zarabia więcej niż zarabiał.

Dembele El Crack Total

Akurat Sport o Dembele nie powinien się wypowiadać, bo chyba nie ma szmatławca, który więcej fejków na jego temat napisał.
Fakty są takie że Dembele od wielu miesięcy mówił że chciał zostać w Barcelonie, Xavi od wielu miesięcy stawiał na Dembele, a Alemany, który nie chciał negocjować z agentem Dembele został złapany za jaja przez Laportę pod naciskiem Xaviego i się dogadali.
Moim zdaniem nowy kontrakt mógł być podpisany już w maju gdyby Alemany w ostatniej chwili nie zmienił jego warunków - powrót do pierwotnej oferty zaawocował podpisaniem nowego kontraktu i tyle.
Nie ma co wymyślać historii lub łykać jak pelikany każdej głupoty, która ma się klikać - wg Capology, który weryfikuje podawane kwoty pensji zawodników zarobki Dembele to 13,75mln brutto, czyli 6,6mln netto i to kończy temat.

mowilo sie, ze obnizil pensje o 40%(mial 20 brutto) a teraz sie pisze o 16 brutto..hmmm

Jeżeli to prawda to Dembele i tak dostał świetną pensję, nie wiem nad czym się tak długo zastanawiał...

Dembele to nie tylko świetny piłkarz ale także biznesmen.
Komentarz usunięty przez użytkownika