Jak będzie wyglądała przyszłość Alejandro Balde?

Mateusz Doniec

8 sierpnia 2022, 17:30

Sport

18 komentarzy

Fot. Getty Images

Dziennik Sport informuje, że przybycie Marcosa Alonso na Camp Nou nie musi oznaczać wypożyczenia Alejandro Balde. 18-latek mógłby pozostać w dynamice pierwszego zespołu, ale grać w Barçy Athletic, jeśli nie zostanie powołany przez Xaviego.

Alejandro Balde ma za sobą bardzo dobry presezon. 18-latek zaimponował swoją szybkością, dynamiką, a także większą odpowiedzialnością w defensywie w stosunku do poprzedniego sezonu. Jednak coraz bliżej przejścia do FC Barcelony jest Marcos Alonso, który z pewnością „zabierze” minuty wychowankowi Barçy. Dziennik Sport informuje natomiast, że mimo tego Xavi nie chce odsuwać od składu młodego obrońcy.

Na mecz o Puchar Gampera Balde wyszedł w podstawowym składzie razem z zawodnikami, którzy najprawdopodobniej wystąpią od początku w spotkaniu pierwszej kolejki ligowej z Rayo. Może to być oznaka zaufania ze strony trenera, lecz niekoniecznie oznacza to, że 18-latek zagra za tydzień w pierwszym składzie. Być może Xavi chciał sprawdzić swojego podopiecznego w otoczeniu lepszych kolegów. Wszystko jednak wskazuje na to, że na spotkanie z Rayo w podstawowym składzie wyjdzie Jordi Alba.

Jak donosi Sport, Balde może zostać w klubie i nadal mieć rolą podobną do tej, jaką miał w poprzednim sezonie. Młody Hiszpan byłby w dynamice pierwszej drużyny i gdy nie będzie powoływany, zagra spotkanie dla Barçy Atlétic pod okiem Rafy Márqueza. Oczywiście nadal pozostaje opcja wypożyczenia Balde do drużyny, w której grałby regularnie i na wyższym poziomie niż rezerwy.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pierwszy skład jak przykoksi do Lewego na korki niech podejdzie

Balde pokazal że mógłby rzeczywiście być opcja na lewej stronie. Transfer Alonso jednak kompletnie zmieni sytuacje i Balde aby się rozwijać powinien odejść na qypozyczenie. W mojej opinii to prawa obrona potrzebuje wzmocnienia a na lewej niech rozwija się wychowanek.

Prawda jest taka że zarówno dla dobra Barcelony jak i Balde najlepiej by było aby został wypożyczony do możliwie mocnego zespołu, który gwarantowałby mu regularną grę.
Powiedzmy sobie uczciwie - Balde jest jednym z małych wygranych presezonu, ale jest zbyt słaby fizycznie i zbyt mało doświadczony aby wchodząc na boisko w zamian za Albę nie był odczuwalny spadek jakości piłkarskiej w zespole. Zbyt dobry jest też aby większość sezonu siedzieć na ławce - musi grać i się rozwijać na wypożyczeniu.
Dla dobra Barcelony przyjście Marcosa Alonso jest także dobrym rozwiązaniem - sportowo podnosi konkurencję z Albą - także jest reprezentantem Hiszpanii, a w Chelsea grywa większość spotkań (ponad 3600 minut w poprzednim sezonie). W tym przypadku również nie ma co się oszukiwać - był ważnym elementem przez grube lata jednej z najlepszych linii obronnych Europy. Taki doświadczony piłkarz o gabarytach Araujo może być niezwykle cenny bo sezon jest długi, a w ostatnich latach słabsze końcówki sezonu Alby nie były spowodowane tym że brakowało mu jakości piłkarskiej, a sił bo od deski do deski musiał grać wszystko - bez względu czy to Real na Bernabeu czy Cadiz na Camp Nou - Alba musiał grać zawsze. Jeśli patrzymy na Barcelonę jak na zespoł który może walczyć o trofea to obiektywnie rzecz biorąc trudno znaleźć lepszego piłkarza do konkurencji z Albą niż Alonso.
PS: osobiście jestem fanem zarówno Sergio Gomeza jak i Alejandro Balde i wierzę że będą crackami, ale jeśli patrzymy na sezon 22/23 jak na czas zdobywania trofeów tu i teraz to sprowadzenie Marcosa Alonso to świetny ruch transferowy bo tu i teraz zarówno Gomez jak i Balde z punktu widzenia wyralizacji w LM to ogórki (pomimo tego że mają wielki potencjał).

chłopak ma większy talent niż davies z bayernu tylko nikt mu nie chce dać szansy ma drybling,szybkości,strzały z daleka mega mocne

Albo mu dają szansę, albo nie, co to zabawa z Balde. Tym bardziej, że pokazał dużo większą odpowiedzialność, więc są przesłanki ku temu. Umówmy się, ale jeśli głosem na nie ma być jego gra w defensywnie, to co do licha robi tam Alba tyle lat, dajcie tylko chłopakowi zagrać...

Szkoda mi go, od początku widzę w nim talent i chciałbym, żeby dostawał więcej minut i na zmiennika dla alby na jakieś celty czy inne takie, nadałby się

Chłopak ma niezaprzeczalny talent, posiada to na czym zależeć powinno Barcelonie na jego pozycji- szybkość , kreatywność fantazje. Nie rozumiem po co zamiast na niego stawiac chcemy ściągnąć kolejnego gracza na jego pozycje. Tym bardziej ze przy bogactwie bogactwa z przodu nie zdziwię sie gdy Xavi bedzie czasem grac 3 obrońców co dodatkowo mu minuty zabierze.

Tylko w takim razie po co do Barcy Atletic Roman Vega?