Jules Koundé zaprezentowany!

Mateusz Doniec

1 sierpnia 2022, 10:50

Barca TV

28 komentarzy

Fot. Getty Images

Witamy i zapraszamy na relację na żywo z prezentacji Julesa Koundé. Franuz podpisze umowę z Barceloną, pokaże się kibicom po raz pierwszy w trykocie Blaugrany oraz razem z Joanem Laportą i Mateu Alemanym odpowie na pytania dziennikarzy.

Dziękujemy razem z Julesem, że byliście z nami! Do zobaczenia w piątek na prezentacji Roberta Lewandowskiego!

Zakończyła się konferencja prasowa.

Mateu Alemany: Złe relacje z Chelsea? Nie rywalizujemy z nikim, jeśli chodzi o transfery. Każdy klub chce przekonać zawodnika do siebie. Z Chelsea rozmawiamy normalnie. 

Jules Koundé: To będzie dla mnie wymagający etap, bo będę grał z zawodnikami z najwyższego poziomu. Nie mogę się doczekać spotkania z Ousmanem Dembélé!

Joan Laporta: Barça Studios zawiera w sobie NFT Barçy. Ta sprzedaż została zatwierdzona na zgromadzeniu socios.

Mateu Alemany: To czy Balde zostanie zmiennikiem Alby, to już sprawa dla trenera. Alejandro rozegrał bardzo dobry presezon.

Joan Laporta: Bernardo Silva? Teraz zajmujemy się rejestracją zawodników. Później zobaczymy, czy Xavi poprosi o kolejne transfery.

Jules Koundé: Wiem, że w kadrze jest spora konkurencja, ale jest też wiele meczów. O tym, czy będę grał w wyjściowym składzie, zadecyduje trener. Ja chcę się rozwijać i pomagać zespołowi. Jestem jeszcze młody. Dla mnie każde rozgrywki są wyzwaniem.

Joan Laporta: Inne kluby nie mają wystarczających informacji nt. Barcelony, aby później tak się wypowiadać.

Joan Laporta: Sprzedaliśmy 25% Barça Studios firmie Socios.com za 100 milionów euro

Joan Laporta: Jesteśmy "dźwignią" Sevilli? (śmiech) Temat "dźwigni" jest bardziej skomplikowany. Aktywuje się je, gdy klub jest w bardzo trudnej sytuacji. Obyśmy nie musieli znów tego robić.

Joan Laporta: Szanujemy bardzo Sevillę. Wiemy, że ten klub bardzo dobrze wykonuje swoją pracę. Mają bardzo dobrych piłkarzy. Kupiliśmy od nich wspaniałych zawodników.

Joan Laporta: Wykonujemy swoją pracę. Mieliśmy trudności. Aktywacje dźwigni nie były łatwe. Do tego dochodzi interpretacja zasad FFP LaLigi. Kluby wykorzystywały tę sytuację, aby mówić o Barcelonie w negatywny sposób. My idziemy naprzód.

Mateu Alemany: Każdy zawodnik jest świadomy swojej sytuacji. Mamy nadzieję, że z czasem odejścia się sformalizują dla wspólnego dobra.

Mateu Alemany: Przez dwa miesiące praktycznie co dwa dni rozmawialiśmy z otoczeniem Koundé o finansowym fair play. Mówiłem wtedy, że to niemożliwe. Teraz sytuacja była inna. Xavi bardzo nalegał na ten transfer. Po aktywacji drugiej "dźwigni" przyspieszyliśmy, bo wiedzieliśmy, że zawodnik miał porozumienie z innym klubem.

Joan Laporta: Trzecia "dźwignia finansowa"? Sprzedaliśmy 25% praw telewizyjnych na 25 lat firmie Sixth Street. Wykonujemy swoją pracę, aby zarejestrować piłkarzy.

Jules Koundé: Myślę, że doświadczenie w LaLidze na pewno mi pomoże. Teraz najważniejsze jest, abym zaadaptował się do stylu gry Barcelony i do pomysłów Xaviego.

Joan Laporta: Nie będę komentował tematu powrotu Leo Messiego. To zawodnik PSG. Mówiłem o tym w USA, bo być może byłem bardziej zrelaksowany... Teraz nie będę tego komentował. Uważam, że jako Barça mamy co do Leo dług moralny.

Joan Laporta: Pracujemy nad transferami z klubu. To nie jest łatwe. Wierzę, że osiągniemy cel. Sprowadziliśmy Kessiego, Christensena, Raphinhę, Lewandowskiego, Koundé... oczywiście, że jesteśmy zadowoleni. Zobaczy, co się wydarzy. Lato jest długie. Przede wszystkim chcemy teraz załatwić kwestię rejestracji. Później zobaczymy, co się wydarzy. Może dokonamy jeszcze jakiegoś transferu.

Jules Koundé: To prawda, że miałem inną opcję. Mój wysiłek polegał na tym, aby poczekać na to, aż Barça porozumie się z Sevillą. Gdy to się wydarzyło, wybrałem Barçę.

Joan Laporta: Jesteśmy optymistami. Robimy wszystko, aby zarejestrować nowych zawodników. Przeprowadziliśmy pewne operacje, które mają w tym pomóc. Mam nadzieję, że nasza interpretacja będzie taka sama, jak interpretacja LaLigi. Jeśli nie, będziemy musieli porozmawiać.

Jules Koundé: Rozmowy z Xavim były bardzo płynne. Jasno czułem, że trener chce, abym przybył do Barçy. To bardzo ważny moment dla mojej kariery. Powiedział mi, że docenia moją agresywność, wyprowadzenie piłki i zaangażowanie. Podkreślił też, że Barça to bardzo wymagający klub.

Jules Koundé: Bardzo dziękuję za bardzo miłe przyjęcie ze strony prezydenta, klubu i kibiców. Mam wielkie ambicje. Nie mogę się doczekać, aby przygotować się do sezonu i walczyć o najwyższe cele.

Joan Laporta: Zespół jest coraz lepszy, coraz bardziej konkurencyjny. Trener jest bardzo zadowolony.

Joan Laporta: Powitaliśmy Julesa Koundé. To bardzo ważny dzień dla Barcelony. To zawodnik, którego trener bardzo się domagał, aby wzmocnić defensywę. Jesteśmy bardzo wdzięczni Julesowi, bo zawsze okazywał chęć transferu do Barçy, odrzucając inne oferty. Dziękuję także Mateu Alemanyemu i jego zespołowi oraz agentowi Julesa i jego rodzinie. Jules to zawodnik najwyższej klasy, reprezentant Francji i pokazał swoją wysoką jakość w lidze hiszpańskiej. Teraz będzie integrował się z zespołem, z miastem...

Rozpoczyna się konferencja prasowa z udziałem Julesa Koundé, Joana Laporty i Mateu Alemanyego

Adria Soldevila z Cadena SER ujawnia liczby transferu Koundé:

-Barça zapłaci 50 milionów kwoty stałej oraz 12,5 miliona zmiennych (2,5M za każdy sezon z conajmniej 60% rozegranych meczów).
-Francuz w pierwszym sezonie będzie zarabiał 9,5 miliona euro rocznie brutto, a w pozostałych czterech 12 milionów.
-Bonus za podpis wyniósł 2 miliony euro
-Jedna ze zmiennych dotyczących wynagrodzenia obrońcy zakłada 2 milliony euro przy rozegraniu minimum 60% meczów oraz milion euro za zdobyte puchary.

Koundé w koszulce Barçy:

Prezentacja na murawie dobiegła końca. Około godziny 12:15 ma rozpocząć się konferencja prasowa z udziałem Koundé, Laporty i najprawdopodobniej Mateu Alemanyego

Jules Koundé już z powrotem na murawie stadionu im. Tito Vilanovy w koszulce FC Barcelony. Czas na kapki, zdjęcia i dziadka z młodzieżą z La Masii!

Kibice do Laporty i Koundé wychodzących z klubowych biur: "Wielki Laporta! Wielki Koundé! Aktywuj więcej "dźwigni", Laporta!"

Koundé udał się teraz do szatni, aby założyć trykot meczowy

Joan Laporta: Wiecie, że bardzo chcieliśmy kupić Julesa Koundé. Dziękuję ci Jules za cierpliwość. Ciężko pracowaliśmy nad tym transferem. Gratuluję Mateu Alemanyemu i Jordiemu Cruyffowi i wszystkim, którzy umożliwili przeprowadzenie transferu, którego trener bardzo się domagał. Mam nadzieję, że osiągniemy z tobą sukcesy!

Jules Koundé: Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że trafiłem do tego wielkiego klubu. Jestem wdzięczny prezydentowi i kibicom. Pozostaje tylko trenować i walczyć o miejsce w składzie. Język kataloński? Nie zapewniam, ale postaram się, aby po paru miesiącach mówić po katalońsku.

Joan Laparta pozuje z Julesem Koundé z koszulką Barcelony... jeszcze bez numeru

Jules Koundé otrzymał od Joana Laporty karnet socio. Teraz obaj panowie podpisują dokumenty.

Obrońca podpisał już umowę i razem z Joanem Laportą pojawił się właśnie na murawie

Jules Koundé przybył właśnie do klubowych biur!

Stadion im. Tito Vilanovy już gotowy na przyjęcie Francuza:

Prezydent Joan Laporta, wiceprezydent Rafa Yuste oraz Mateu Alemany są już w biurach na Camp Nou, gdzie nastąpi podpisanie umowy. Czekamy na Julesa Koundé.

Media społecznościowe FC Barcelony nadal w formie:

Jules Koundé zaraz po oficjalnym ogłoszeniu jego transferu: "Jestem bardzo dumny i wdzięczny za tę szansę. Jestem bardzo podekscytowany, ponieważ to wielki klub. Nie mogę się doczekać dołączenia do zespołu i wspólnej gry. Sevilla też jest oczywiście wielkim klubem, ale myślę, że Barça to dla mnie kolejny krok do przodu pod każdym względem, przede wszystkim sportowym. Zamierzam wygrać jak najwięcej meczów i trofeów, po to tu jestem. Trener Xavi jest wielkim powodem tego, że tu przybyłem. Rozmawiałem z nim kilka razy, a jego słowa bardzo mnie podekscytowały".

Przypominamy plan prezentacji:

11:00 - Podpisanie kontraktu za zamkniętymi drzwiami w biurach w Ciutat Esportiva Joan Gamper
11:30 - Publiczne podpisanie umowy na stadionie im. Tito Vilanovy oraz sesja zdjęciowa
12:15 - Konferencja prasowa

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ta grafika zrobiona na szybkiego w paincie to kolejny powód by poszukać odpowiedniej osoby na to miejsce, bo bekę cisną z tego nie tylko w Polsce

@ACRAB95 i ty się tym przejmujesz ? Gdy przyjadą wyniki i puchary nikt nie będzie o tym gadać:)

@Messi1000000
wlasnie tych wynikow i pucharow moze zabraknac. wieksza polowa skladu zostala wymieniona, potrzeba czasu na zgranie, a wszyscy oczekuja pucharow na juz...

@Messi1000000 ja się nie przejmuje tylko śmieszy, ze klub z takimi przychodami zatrudnia kogoś z podstawówki do robienia infografik. No poczekajmy z tymi wynikami bo ułożyć zespół z tyloma nowymi zawodnikami na pewno nie będzie proste
« Powrót do wszystkich komentarzy