Marc-André ter Stegen: Chcę jak najlepiej przygotować się do sezonu

Maciej Łoś

31 lipca 2022, 04:21

Marca

9 komentarzy

Fot. Getty Images

Marc-André ter Stegen odpowiedział na pytania dziennikarzy po zakończeniu ostatniego meczu amerykańskiego tournée po Stanach Zjednoczonych. Niemiec chciałby, żeby Frenkie de Jong pozostał w zespole.

Odczucia: Myślę, że mając taką drużynę jesteśmy w stanie walczyć o wszystko. Nasza kadra jest bardzo dobra i szeroka. To będzie pomocne, gdy będziemy grać co trzy dni.

Relacje z Robertem Lewandowskim: Często rozmawiamy po niemiecku. On bardzo chce nauczyć się hiszpańskiego i świetnie mu idzie. Przyjęliśmy go z otwartymi ramionami. Im szybciej się tu zaaklimatyzuje, tym lepiej. To pierwszy cel do osiągnięcia. Dziś nie miał szczęścia pod bramką, ale jestem o niego spokojny. Ma wielkie umiejętności i szybko zacznie strzelać i robić różnicę. Da nam bardzo dużo.

Nowa linia obrony: Wszyscy nam pomogą. Osobiście nie znam jeszcze Julesa Koundé, ale jestem przekonany, że zaadaptuje się do naszej gry. Mam nadzieję, że każdy nowy gracz będzie miał udany sezon.

Tournee: To było udane 15 dni z treningami i dobrymi meczami. Mamy dobre odczucia. Za tydzień czeka nas kolejny test.

Frenkie de Jong: Jakiej odpowiedzi oczekujecie? To temat dla niego i dla klubu. Oczywiście, że chcemy mieć jak najlepszą drużynę, a on jest graczem o wielkich umiejętnościach i chcielibyśmy, żeby został. Ale ja nie mam na to wpływu.

Sytuacja osobista: Chcę jak najlepiej przygotować się do sezonu. Myślę, że pracowałem dobrze od samego początku. Najważniejsze to dać głowie odpocząć. Gram od kilku lat niemal bez przerwy, ciężko pracuję i chcę być jak najlepiej przygotowany.

Wsparcie kibiców: To pokazuje, jak wielką marką jest Barcelona. Gdziekolwiek pojedziemy, mamy wielu fanów. Na wszystkich stadionach byliśmy przyjmowani bardzo dobrze, tak samo w hotelach. To bardzo nam pomaga.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

ostatnio troche obniżyl loty ale wciąż stać go na wiele jeżeli obrońcy bedą mu pomagać a on sie wykaże kiedy trzeba to jestem pewny że ten sezon skonczymy z pucharami

Weź lepiej odejdź...

I ... będzie wpuszał, aż (nie)miło

Obecnie MAtS to trochę Umtiti w wersji soft - Francuz po kontuzji kolana i przez lęk przed operacją w zasadzie wypisał z poważnej piłki w najlepszym okresie swojej kariery, natomiast Niemiec w obawie o powrót kontuzji postanowił całkowicie przebudować swój styl gry, stając się w efekcie bramkarzem o klasę gorszym niż był przed kontuzją

Nawet mu nie idzie źle w kontekście podań bo strzałów w swiatlo miał mało

Marc, musisz! :)