Sport: Marc-André ter Stegen nie jest na sprzedaż

Dariusz Maruszczak

28 lipca 2022, 09:15

Sport

30 komentarzy

Fot. Getty Images

W programie „El Larguero” rozgłośni Cadena SER dziennikarz Toño García poinformował, że w związku z niechęcią Frenkiego de Jonga do odejścia Barcelona aktywuje sprzedaż Marca-André ter Stegena, aby móc zarejestrować nowych piłkarzy. Ferran Correas ze Sportu uważa jednak, że klub nie ma takich planów.

Wedle niektórych koncepcji transfer zawodnika z pokaźnym kontraktem miałby być rozwiązaniem problemu dotyczącego rejestracji nowych nabytków klubu. Głównym kandydatem do tego jest Frenkie de Jong, który jednak odmawia odejścia z Barcelony, a na razie nie wyraził też gotowości obniżenia pensji. Dlatego też Barça miała rozważać sprzedaż Ter Stegena, który także nie przekonywał swoją postawą w ostatnich sezonach. Dziennikarz Sportu informuje jednak, że ani dyrekcja sportowa, ani sztab szkoleniowy nie zastanawiają się nawet nad odejściem Niemca. 30-latek nie jest na sprzedaż i nadal pozostanie numerem 1,  a jego zmiennikiem będzie Iñaki Peña. Klub wciąż wierzy w Ter Stegena i ma nadzieję, że wróci na swój najwyższy poziom.

Correas tłumaczy też, że Barcelona ma już przygotowaną aktywację trzeciej dźwigni finansowej, jeśli będzie to konieczne. Dałaby ona klubowi około 100 milionów euro, co ułatwiłoby rejestrację wszystkich nabytków. Inne doniesienia wskazywały jednak, że Barça wolałaby uniknąć tego rozwiązania i wolałaby sprzedać graczy oraz obniżyć ich pensje. W tym kontekście nie jest wykluczone, że klub zwróci się do Ter Stegena z prośbą o redukcję zarobków, tak jak w przypadku innych zawodników, ale o sprzedaży Niemca się nie myśli.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Idę o zakład że jak drużyna zacznie grać dobrze to MATS też wróci do formy

Z takim ręcznikiem nie mamy czego szukać w europie

Maja miliony ale nikt nie ma godności aby odejść z honorem. Wolą być wypychani ale to i tak nic nie daje.

I bardzo dobrze ! Neto sprzedać !

Jakie gówno zostawił poprzedni rząd to jakaś masarka. Trzeba Kroczek po kroczku męczyć się o lepsze jutro. Ale też swoją drogą powinni wcześniej zorganizować sprzedaż tych grajków co potrzebni są klubowi jak 5 koło do wozu, a jest tu paru takich ("migeza", umtit, braitwaita, puiga, pjanic). Ter Stegen czy De jong odchodzić nie chcą, tamtych sprzedać nie bardzo się da. Może możee aktywacja trzeciej dźwigni dałaby szanse na rozwiązanie kontraktów z wyżej wymienionej piątki

Szkoda może jeszcze by się ktoś na niego nabral, a po sezonie już nikt nie będzie chciał bramkarza z jednym kolanem.

No i dobrze, już wolałbym De Jonga sprzedać, więcej byśmy zarobili. Marca nie ruszać, to cules z bordowo-granatowym sercem. A jak obrona nie będzie tak dziurawa jak ostatnimi laty to i Marc wróci do swojej dyspozycji.
Zresztą już po przyjściu Xaviego było widać poprawę.

To jest chore kupują a nie mają pieniędzy ciekawe co zrobią za rok co sprzedadzą majtki Laporty?

Yebane brukowe.

A nie uważacie, że nasza obrona też się nie popisywała w ostatnich latach? Ja jestem zdania, że jemu potrzebna jest realna konkurencja lub np. wystawienie w kilku meczach Neto lub Peny, żeby wiedział, że jego pozycja na bramce nie jest pewna. Oczywiście obrona też musi swoje dołożyć, bo w ostatnim czasie traciliśmy zdecydowanie za dużo bramek...

Oby był i to w miarę szybko.

A szkoda... ja tam z chęcią bym Go opylił! Mierny zrobił się strasznie. Dwa albo 3 sezony już jest do dupy i nie zapowiada się, że w tym będzie lepiej.

W końcu ktoś dementuje tą durną plotkę
konto usunięte

Jestem za tym aby go sprzedać, ale gdy znajdzie się godny następca.

Bardzo dobrze. Nawet jeśli Marc jest w gorszej dyspozycji to i tak na chwilę obecną nie widać godnego następcy w rozsądnej cenie.

Szkoda, że nie jest.