Robert Lewandowski zaprezentowany w roli piłkarza Barcelony

Dariusz Maruszczak

20 lipca 2022, 18:03

35 komentarzy

Fot. Getty Images

Barcelona wczoraj wreszcie ostatecznie dopięła transfer Roberta Lewandowskiego. Zapowiedziana na dziś prezentacja okazała się nieco krótszym aktem powitalnym w oczekiwaniu na zorganizowanie wydarzenia z większą celebrą już po powrocie drużyny z amerykańskiego tournée.

Wydarzenie odbyło się na terenie hotelu Conrad Fort Lauderdale Beach. Prezydent Joan Laporta i Robert Lewandowski zjawili się na miejscu przy akompaniamencie hymnu FC Barcelony. Jako pierwszy głos zabrał pierwszy z wymienionych, który powitał Polaka w klubie.

– Dzień dobry Miami, dzień dobry Barcelono. Witam Roberta, dziękujemy, że jesteś z nami [Laporta próbował powiedzieć to zdanie po polsku – przyp. red.]. Wykonałeś nadzwyczajny wysiłek, żeby móc grać z nami. Nie było to łatwe i jesteśmy bardzo dumni, że chciałeś z nami zagrać. Potrzebujemy cię, jesteś piłkarską gwiazdą i ciężko pracujesz, a my mamy duże wymagania. Staramy się stworzyć bardzo konkurencyjny zespół i robimy bardzo duże postępy. Chcę podziękować całemu departamentowi piłkarskiemu za sprawienie, że ten transfer o światowych reperkusjach był możliwy. Jesteś wspaniałym facetem i zdobywcą Złotego Buta. Bardzo się cieszymy, że jesteś z nami. Jesteśmy dumni, ponieważ przywracamy Barcelonę światu.

Następnie prowadząca ceremonię zwróciła się do Lewandowskiego

Jak się czujesz w tym tak wyjątkowym dniu?
Bon dia [dzień dobry po katalońsku]. Muchas gracias. Me llamo Robert, soy de Polonia, vivo en Barcelona [ze śmiechem po hiszpańsku – dziękuję bardzo, nazywam się Robert, jestem Polakiem, mieszkam w Barcelonie]. Bardzo się cieszę, że tu jestem. To była ciężka praca do wykonania, żeby dołączyć do Barcelony, ale w końcu tu jestem. Mamy przed sobą dużo pracy. Widziałem już wczoraj na boisku, że to drużyna o ogromnym potencjale i jakości. Jestem zachwycony z bycia częścią tego wielkiego klubu o niesamowitej historii. Mam nadzieję, że napiszemy nową historię i zdobędziemy trofea.

Nie możemy się doczekać zobaczenia cię podczas treningu z drużyną.
Wcześniej było ciężko, ale teraz jestem gotów być częścią zespołu, także na sesjach treningowych. Nie mogę się doczekać i mam nadzieję, że będę na murawie na następnych zajęciach. Jestem gotowy do gry w następnym meczu. To wszystko, co wydarzyło się w ostatnich dniach, było niewiarygodne.

Jakie stawiasz sobie wyzwania?
Jako napastnik zawsze muszę być gotowy do strzelania goli, aby pomóc zespołowi wygrywać mecze. Jeśli będę zdobywał bramki i pomagał to robić kolegom, będzie to najprostsza droga do zwyciężania. Cieszę się tym nowym wyzwaniem. W piłce nożnej zawsze musisz być głodny sukcesów i ja właśnie jestem, na tym polega moja mentalność. Zawsze chcę zdobywać bramki i wygrywać. Jestem w najlepszym miejscu, żeby to zrobić.

Później o żart pokusił się Laporta: – Syn mojego przyjaciela powiedział mi, że prezentujemy Lewangoalskiego. 

Kolejnym i ostatnim etapem była sesja zdjęciowa. Zaprezentowano koszulkę Lewandowskiego bez numeru, a do fotografii pozowali też przedstawiciele dyrekcji sportowej, a także wybrane dzieci z akademii Barcelony.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Co do samej prezentacji - Alemany musi przejąć stery także ad działem marketing i social media

to są nowe koszulki na nowy sezon..../ kto je projektował ślepy... gdize sie podziały te klasyczne stroje z lat 80tych 90tych..... ostatnie pare lat to jest dramat co oni wymyslają
konto usunięte

Wszyscy Polacy i kibice Barcelony musza czuc dume!
Nawet @MarioVeB!
:)

Póki co ma numer ten sam co Umtiti.

Piękny obrazek :)

Tylko żeby 9 dostał

Koszulka leży ideolo :D

Messiego nie dogonisz w liczbie strzelonych bramek, ale liczę że Suareza przeskoczysz czego tobie i nam życzę:)

Lapcio totalny szef kto by pół roku temu pomysł że uda się ściągnąć piłkarza tego kalibru do Barcy.
Vamos Robert!

Jak ta prezentacja byłaby zajebista na camp nou z kibicami …ale żałuje

"Później o żart pokusił się Laporta: – Syn mojego przyjaciela powiedział mi, że prezentujemy Lewangoalskiego."
no, jajcarz pierwsza klasa, powiedziałbym jak Müller za najlepszych lat

Niewiarygodne!!!
Nigdy nie byłem wielkim fanem RL, ale dnia na dzień nim się stałem.
Niech swoją historię w Barcy napisze złotymi zgłoskami...

Nie jestem jakimś wielkim fanem Roberta ale życzę mu aby zapisał się w historii klubu i ustanowił tyle rekordów ile da radę.

Mam pytanie można będzie obejrzeć Barcelone z Realem na strumyku?

To niesamowita chwila z której już na zawsze będziemy dumni jako Polacy i jako kibice Barcelony. Żyjemy w niesamowitych czasach i super, że Robert podkreślił iż jest Polakiem. :) Życzę mu wspaniałych sukcesów i napisania najlepszego co możliwe, na ostatnim etapie kariery!

No to el Polako pokaż że Polak też potrafi strzelać bramki w Barcelonie Powodzenia.

No to Lewuś strzel zamiast 4 piątkę Realowi w niedzielę :)

Jak jak się cieszę. Mam nadzieję że Robert pokaże co potrafi i strzelił dużo bramek.

Piłki mu do tricków nie dali ;)

Najlepsze jest to, że nie tylko kibicie są zadowoleni bo widać też szczęście na twarzy u Roberta
Komentarz usunięty przez użytkownika

Cieszę się ze trafił do nas, a nie do Realu, jak pisali wszyscy kilka lat. VeB!

Tytuł newsa wskazuje, że prezentacja jest w Barcelonie (w mieście). A jest w Miami. Czy jak?